Īsts princešu un bruņinieku sapnis: Čehijas skaistākās pilis
Foto: Libor Sváček, Ladislav Renner,

Čehija ir īsta sapņu zeme tiem, kam patīk pilis un vēsturiski stāsti. Šajā valstī ir vairāki simti iespaidīgu piļu, kas saglabājušās gan no viduslaikiem, gan vēlākiem laikiem un tikušas lieliski saglabātas, lai pašlaik varētu priecēt apmeklētājus.

Kā vēsta Čehijas tūrisma birojs "Czech Tourism", pērn visvairāk apmeklētāju bijis Česki Krumlovas pilī, kur ieradās vairāk nekā 426 tūkstoši apmeklētāju. Otrajā vietā pēc apmeklētāju skaita ierindojusies Lednices pils un trešajā Hluboka pie Vltavas.

Īsts princešu un bruņinieku sapnis: Čehijas skaistākās pilis
Foto: Aleš Motejl

Aprīļa sākumā Česki Krumlovas pils viesiem atver ne tikai muzeju, bet arī renesanses un baroka apartamentus un dārzu. Muzejs ir tā saucamajā "Mazajā pilī", kas ir viena no vecākajām un vērtīgākajām pils kompleksa ēkām.

Tur atradīsiet simtiem eksponātu, tostarp ikdienas lietošanas priekšmetus, piemēram, vēsturiskās lampas vai podiņu krāsnis, tāpat arī arsenālu, monētu kaltuvi, dārgumu glabātavu ar vērtīgajiem kulta objektiem (piemēram, ar Sv. Reparatas relikvijām), kinematogrāfu. Česki Krumlovā apskatāms arī pils 16. gadsimta modelis.

Tags

Čehija Ekskursija UNESCO Čehija Eiropa

Comment Form