Sapņu zeme Jaunzēlande – cilvēku un dabas radīti brīnumi hobitu salās
Foto: jopetsy / cc

Jaunzēlandi mēdz dēvēt arī par Baltā mākoņa zemi, jo tās kalnos bieži ieķeras graciozie debesu veidojumi, bet visi, kas tur bijuši, atzīst, ka šīs salas ir viena no neparastākajām vietām, kas jebkad redzēta – karstie avoti, pludmales, lauki un pat ēkas tur ir košākas, zaļākas, šķībākas un pārsteidzošākas. Lūk, vairākas vietas, ko noteikti vērts redzēt, braucot uz Juanzēlandi!

Moeraki laukakmeņi – pludmales brīnums Dienvidu salā

Sapņu zeme Jaunzēlande – cilvēku un dabas radīti brīnumi hobitu salās
Foto: studio tdes / cc


Moeraki laukakmeņi (Moeraki Boulders) ir pilnīgi apaļi akmens veidojumi, kas apskatāmi Koekohes pludmalē. Vietējās cilts Ngāi Tahu ļaudis tic, ka tie ir pārakmeņojušies augļi vai zušu grozi, kas izkrituši no senču laivām, raksta Placestoseeinyourlifetime.com. Šī ir viena no iecienītākajām apskates vietām Jaunzēlandes Dienvidu salā.

Zinātnieki gan izpētījuši, ka ar senos laikos kuģojušiem aborigēniem šiem akmeņiem diez vai ir kāds sakars – tie veidojušies terciārajā periodā, bet krasta erozijas dēļ atdalījušies no zemūdens klintīm un okeāna viļņi tos apstrādājuši, radot neparasti sfērisko formu. Šis process ik dienas turpinās joprojām. Moeraki laukakmeņi esot izveidojušies apmēram pirms 60 miljoniem gadu.

Daži no akmeņiem trieciena un citu mehānisku bojājumu rezultātā ieplaisājuši. Tā kā tie ir tik milzīgi, tūristi labprāt fotografējas, iekāpjot plaisās. Daudzi no tiem sver vairākas tonnas un sasniedz pat trīs metrus diametrā.

Īpaši romantiski šī vieta izskatās saulrietā.

Kā nokļūt?

Laukakmeņi atrodas pa vidu starp Moerkaias and Hampdenas pilsētām, Koekohe pludmalēm Jaunzēlandes Dienvidu salā, Otago piekrastē.

Tags

"Gredzenu pavēlnieks" Jaunzēlande Jaunzēlande Austrālija un Okeānija

Comment Form