Skaists ekskursijas maršruts pa Abavas senlejas pērli Kandavu
Foto: Mihails Ignats

Kandava ir sena un romantiska Kurzemes mazpilsēta, kas slejas Abavas krastos jau 785 gadus. Nesteidzīga pastaiga pa vecpilsētu ļauj sajust vēstures elpu. Kalnainais reljefs, bruģētās ieliņas, laternas, senatnīgie pagalmi un ēku velves, skulptūras, kas mijas ar košiem stādījumiem – tāda ir Kandava. Gleznaini pakalni savijas ar šaurām ieliņām, bet no senajām pilsdrupām paveras skats uz Abavas senleju un vecāko laukakmens tiltu Latvijā. Lūk, daži ieteikumi, ko apskatīt, dodoties uz Kandavas pusi.

Kā nokļūt Kandavā?

Uz Kandavu aizbraukt var dažādos veidos. Protams, ar personīgo auto – no Rīgas jābrauc pa Ventspils šoseju un pēc Pūres jānogriežās uz Kuldīgas ceļa. Arī sabiedriskais transports kursē salīdzinoši bieži – jāizvēlas, piemēram, Kuldīgas autobuss, kas brauc cauri Kandavai.

Lielisks veids, kā apskatīt Kandavu ir arī ar velosipēdu – veloekskursiju var sākt jau no Tukuma: aizbrauciet ar vilcienu un velosipēdiem līdz Tukumam, tad dodieties pa līkumaino un gleznaino veco Tukuma ceļu līdz Pūrei un tālāk līdz Kandavai.

Pavasarī, kad Abava ir pilna ūdens, šo pašu maršrutu var mērot arī ar laivām.

Kandava

Apskates vietas

Livonijas ordeņa pils makets

Skaists ekskursijas maršruts pa Abavas senlejas pērli Kandavu
Foto: Dagnija Gudriķe

Makets apskatāms skvēriņā pie Abavas un Pils ielas. Tā autors Zigmunds Piņķis veidojis maketu, izmantojot drupu mērījumus un aptuvenās ziņas par Livonijas ordeņa pili. Pilnīga informācija par pils sākotnējo izskatu vēstures materiālos nav atrodama. Tomēr makets palīdz iztēloties, kāda reiz izskatījusies Kandavas pils.

Bruņinieku pilskalns jeb Livonijas ordeņa pilsdrupas

Laikā, kad no Rīgas cauri Kurzemei vijies krusta karotāju kara ceļš uz Prūsiju, Kandavā atradusies viena no nocietinātām ordeņa pilīm. Pils celtniecību uzsāka 1254. gadā un turpināja vairāk nekā 50 gadus. Pils bija apgabala tiesneša rezidence, vēlāk tā piederēja Kurzemes hercogam. Pils apdzīvota līdz 1750. gadam, taču pēc tam atzīta par neapdzīvojamu, un, laikam ritot, tā pārvērtusies drupās.

Adrese: Lielā iela 10, Kandava

Pulvertornis

Skaists ekskursijas maršruts pa Abavas senlejas pērli Kandavu
Foto: Daiga Rēdmane


Blakus Livonijas ordeņa pilsdrupām atrodas masīva kvadrātveida celtne ar divus metrus biezām sienām. Zināms, ka hercoga Jēkaba laikā tornī ražoja un glabāja šaujampulveri. 19. gadsimtā tornī ierīkoja cietumu. Teika stāsta, ka no Pulvertorņa uz pils vīna pagrabiem ved slepena eja.

Līdzās Pulvertornim izveidota skulptūra "Zīļuks Bruņinieks", kas dienu un nakti sargā Pulvertorni un pilsdrupas cerībā, ka reiz te atkal būs pils.

Promenāde

Skaists ekskursijas maršruts pa Abavas senlejas pērli Kandavu
Foto: Daiga Rēdmane


Vecpilsētā sirdī atrodas neliels parks atpūtai, kas ir arī dažādu pasākumu norises vieta. Šeit var fotografēties kopā ar Zīļu vīriņu un uzzināt Kandavas vēsturi, kas rakstīta uz ozolzīlēm. Interesanta būs arī pastaiga pa septiņiem tiltiņiem un varēsiet ļaut bērniem izbaudīt jautrību rotaļu laukumos. Promenādē daudzviet redzamas ozolzīles, jo Kandavas pilsētas ģerboni rotā ozola zars ar trim zīlēm.

Aadrese: Ūdens iela 1, Kandava

Kandavas novada muzejs, amatniecības centrs un mākslas galerija

Skaists ekskursijas maršruts pa Abavas senlejas pērli Kandavu
Foto: Daiga Rēdmane


Muzejā var iepazīt kandavnieku dzīvi 20. gadsimta sākumā, apmeklēt iebraucamo vietu, traktieri un tirgu. Apskatāms vecpilsētas makets, digitālā ekspozīcija, apkaimes kino stāsti, ir iespēja ieiet bankas naudas seifā.

Muzejā tiek piedāvātas arī amatnieku radošās darbnīcas, suvenīru iegāde, dažādu mākslinieku darbu izstādes. Jauks piedzīvojums un bauda īpaši vēsajās dienās ir Kandavas ozolzīļu kafijas un svilpenes degustācijas.

Adrese: Talsu iela 11, Kandava, tālr.: 63182064, 26667031

Darba laiks: otrdienās, trešdienās, piektdienās pulksten 9.00-16.00; ceturtdienās pulksten 9.00-18.00; sestdienās no pulksten 10.00 līdz 14.00; pirmdienās, svētdienās - slēgts.

Ieejas maksa: pieaugušajiem - 1,00 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem - 0,50 eiro.
Sestdienās muzeja apmeklējums bez maksas!

Tilts pār Abavu

Skaists ekskursijas maršruts pa Abavas senlejas pērli Kandavu
Foto: Egils Rēdmanis


Kandavā Abavu šķērso vecākais laukakmens tilts Latvijā. Līdz 1873. gadam pāri Abavai cēlās ar pārceltuvi, bet kājniekiem bija ierīkotas laipas. Tilta celtniecība notika uz sauszemes. Pēc tā uzbūvēšanas Abavai raka jaunu gultni un veco aizbēra. Tiltu veido četras velves un tā garums ir 66 metri. Pie tilta atrodas divas skulptūras: "Zīļuks laivo" (autors: Zigmunds Piņķis) un "Atvars" (autors: Ojārs Feldbergs).

Čužu purva taka un sēravoti

Pie Kandavas atrodas Latvijā vienīgā čužu audze – dabas liegums "Čužu purvs". Taka ierīkota purvā, kur 96 hektāros brīvā dabā aug krūmu čuža. Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur tik lielā platība dzelteniem ziediem ziedošais augs sastopams savvaļā. Takas garums 2,1 kilometri un tā ir marķēta ar norādēm. Turpat atrodas arī sēravots. Tā dziednieciskās īpašības atklājis Žanis Dannenbergs, ārstējot reimatismu. 1903. gadā tur izveidoja dziedniecības iestādi, kas bija plaši apmeklēta un darbojās līdz 1940. gadam.

Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma peldbaseins, Teteriņa ezers

Skaists ekskursijas maršruts pa Abavas senlejas pērli Kandavu
Foto: Egils Rēdmanis

Brīvdabas bezmaksas peldbaseins bērniem un pieaugušajiem priežu meža ielokā. Ir vairāki baseini un lēkšanas tornis ar četriem tramplīniem (3m, 5m, 7m un 10m). Blakus atrodas Teteriņa ezers un tehnikuma sporta komplekss. Šī ir iecienīta kandavnieku un pilsētas viesu atpūtas vieta.

Adrese: Daigones iela 14, Kandava

Apskates vietas Kandavas novadā

Buses pilskalns

Pilskalns atrodas Matkules pagastā un uz Kuldīgas šosejas ir uzstādītas norādes, lai to ērti varētu atrast. Tas ir piecpakāpju pilskalns, no kura paveras lieliska ainava uz Imulas upes ieleju. Buses pilskalns iekļauts 50 populārāko valsts nozīmes dabas mantojuma pieminekļu sarakstā. Par dabas krāšņumu tas apbalvots ar diviem Eiropas kultūrvēsturiskā mantojuma karogiem.

Rodeļu trase atpūtas bāzē "Zviedru cepure"

Skaists ekskursijas maršruts pa Abavas senlejas pērli Kandavu
Foto: Berezovsky


Šī ir vecākā un arī ātrākā rodeļu trase Latvijā. Tajā iespējams 307 metrus garš nobrauciens ar piecām virāžām, sasniedzot ātrumu līdz pat 40 kilometriem stundā. Ziemā tur ir arī slēpošanas bāze. Bērnus priecēs poniji un zirgi.

Turpat var izbaudīt arī 950 metrus garu dabas taku, kas ved cauri mežam augšup kalnā. No kalna virsotnes ir apskatāma Abavas senleja, tā saucamā "Kurzemes Šveice" visā tās krāšņumā. Kalna galā ir iespēja sarīkot pikniku.

Adrese: "Piltiņi", Matkules pagasts, tālr.: 26405405, 26514001, www.zviedrucepure.lv

Kurzemes cietokšņa muzejs

Muzeja ekspozīcija palīdz gūt priekšstatu par Otrā pasaules kara norisi Kurzemes cietoksnī un karavīru turpmākajiem likteņiem. Apskatāma I un II Pasaules kara vēstures ekspozīcija ar novadpētnieciska un militāra rakstura priekšmetu kolekciju, ekspozīcija "Latvijas armija 1918.-1940. gads" un ekspozīcija "Padomju armija 1945. - 1993.gads", kā arī Aināra Kabiņecka kara tehnikas modeļu kolekcija, AN - 2 lidmašīna, Sarkanās armijas tanks.

Aktīvākajiem apmeklētājiem patiks izstaigāt restaurētos tā laika ierakumus un bunkuru, iespējams arī pašiem pārvarēt šķēršļu joslu.

Adrese: Skolas iela 8a, Zante

Tālr.: 29442311

Darba laiks: 1. maijs - 1. novembris (trešdienās, ceturtdienās, piektdienās, sestdienās, svētdienās pulksten 10.00 – 17.00); pirmdienās, otrdienās - slēgts.

Ieejas maksa: skolēniem, pensionāriem - 1,50 eiro; pieaugušajiem, studentiem - 3,00 eiro.

Zemnieku saimniecība "Indāni"

Bioloģiskā zemnieku saimniecība, kurā iespējams apskatīt un apmīļot mājdzīvniekus un mājputnus. Saimniecībā ir plaša senu darba rīku kolekcija – zirgu vilkmes, ugunsdzēsēju un citi. Piedāvā izjādes ar zirgiem. Interesanti, ka šī ir populāra dažādu šovu filmēšanas vieta.

Adrese: Kandavas pagasts, tālr.: 29259272

Kur paēst Kandavā?

Skaists ekskursijas maršruts pa Abavas senlejas pērli Kandavu
Foto: Mihails Ignats


Kandavā un tās apkaimē varat atrast dažādām gaumēm piemērotas vietas, kur baudīt maltīti. Piemēram, kafejnīcas: "Kandava", "Pils", "Ieviņa", "Nāriņa", "Plosti", varat baudīt pusdienas lauku sētā "Kangari". Jaunums - Rūmenes muižas vasaras restorānu "Cafe Rūmene". Plašāku informāciju par to, kur vislabāk baudīt maltīti atradīsiet www.visitkandava.lv Sadaļā Kur paēst.

Kur pārnakšņot Kandavā?

Kandavā un tās apkārtnē ir arī plašs naktsmītņu piedāvājums muižas, viesnīcas, viesu nami, brīvdienu mājas, lauku mājas, telšu vietas. Ikviens ceļotājs šeit atradīs kādu jauku vietu, kur pārnakšņot. Plašāk par nakšņošanas iespējām Kandavā un tās apkartnē meklējiet www.visitkandava.lv sadaļā Kur palikt.

Kandavas Tūrisma informācijas centrs

Kūrorta iela 1 b, Kandavas novads, LV-3120, LATVIJA
Tel.: (+371)63181150, 28356520
Fakss: (+371)63181194
E-pasts: info@kandava.lv
www.visitkandava.lv

Darba laiks:
Pirmd.-Piekt. Pulksten 8.30-12.30; 13.00-17.00
Sestd. pulksten 10.00 – 14.00
Svētd. slēgts

Materiāls tapis sadarbībā ar Kandavas Tūrisma informācijas centru

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form