Paradīzes sala - Sardīnija. Ko apskatīt un kā 'izgaršot' šo reģionu?
Foto: PantherMedia/Scanpix

Sardīnija ir labi pazīstama kā paradīze Vidusjūras sirdī. Tā ir otra lielākā sala Vidusjūrā – nedaudz mazāka par Sicīliju, bet lielāka par Kipru. Tās galvenie tūrisma objekti ir ne tikai saulainie un smilšainie jūras krasti, bet arī brīnišķīgi kalni un interesantas pilsētas.

Sardīnija ir viens no nabadzīgākajiem Itālijas reģionā, bet tai pašā laikā ceļotājiem tā ir lētāka un daudzviet atrodamas autentiskas un tūristiem speciāli neizskaistinātas vietas, kas padara ceļojumu atmiņā paliekošāku.

Sardīnijā joprojām labi saglabājušās un apskatāmas arī feniķiešu laikmeta celtnes, piemēram, Noras, pilsētas drupas, San Gavino baznīca un San Saturnino bazilika, un vairākas Bizantijas laikmeta baznīcas. Vēstures elpa sajūtama arī Sardīnijas galvaspilsētā Kaljāri (Cagliari), īpaši tās Kastelo rajonā, kura pirmsākumi meklējami jau 13.gadsimtā. Tomēr tas nebūt nav viss.

Uz Sardīnijas pilsētu Olbiju var aizlidot no Rīgas, tāpat ērts veids, kā sasniegt salu, ir lidot uz Neapoli un no turienes ik dienu kursē gan prāmis, gan iekšzemes lidojumi uz Sardīniju.

Tags

Itālija UNESCO Itālija Sardīnija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form