Koka kāpnes Norvēģijā, kam ir 4444 pakāpieni
Foto: Kadrs no video

Daudzi cilvēki ceļošanu saista nevis ar laika pavadīšanu kūrortā vai ļaužu pārpilnās pilsētās, bet gan ar došanos pārgājienos un aktīvu atpūtu dabā. Flørli ir vieta Norvēģijas dienvidos, kurā var nokļūt ar kuģi – par vienu no turienes interesantākajām aktivitātēm tiek saukts kāpiens pa koka kāpnēm, kuras kopumā veido 4 444 pakāpieni.

Ceļotājs Rūdolfs Jurgens savā "Youtube" kanālā ievietojis video, kā šīs kāpnes izskatās no putna lidojuma. Lai gan vietai nevar viegli piebraukt ar mašīnu, skati var būt pielikto pūļu vērti. Tas, ka kāpnes sastāv no vairāk nekā četriem tūkstošiem pakāpienu, nenozīmē, ka pilnībā visiem jāmēro ceļš līdz augšai.

Ģimenēm ar bērniem ieteicams doties stundas kāpienā un apstāties pie pakāpiena, uz kura rakstīts "1000". Pie šī pakāpiena varēs atrast ceļu atpakaļ, kas vedīs caur līkumotām takām un kokiem.

Pieredzējušākie kāpēji var droši doties līdz pat augšai, taču jārēķinās, ka kāpiena ilgums var aizņemt pat trīs vai četras stundas, vēsta "Florli". Blakus koka kāpnēm ir divas ūdens caurules (no kādreizējās hidroelektrostacijas) un sliežu ceļš, kas kādreiz tika izmantots gan cilvēku, gan materiālu nogādāšanai augšup un lejup no kalna.

Lūk, kāds skats paveras pa ceļam!

Kāpjot augšā, jārēķinās, ka dažas vietas ir patiesi stāvas, tāpēc šis pārgājiens ieteicams cilvēkiem, kuriem nav bail no augstuma. Lai tiktu lejā, nav atkal jāmēro ceļš pa kāpnēm otrā virzienā, jo ir izveidotas divas, speciāli iezīmētas takas. Pakāpienu dēlīšu izmērs ir salīdzinoši neliels, tāpēc, lai netraucētu augšā kāpējiem ceļu, došanās lejā no kalna izveidota pa citu maršrutu.

"TripAdvisor" atsauksmēs cilvēki raksta, ka, dodoties lejup, jākāpj pāri lieliem akmeņiem, krūmiem, jāizstaigā dubļi, taču skats apkārt esot nudien iespaidīgs. Tiek minēts, ka 4 444. pakāpiens atrodas aptuveni 750 metru augstumā virs jūras līmeņa.

A post shared by @auderock on Aug 9, 2016 at 1:59am PDT

Uzkāpjot augšā, paveras burvīga Norvēģijas dabas ainava. Tāpat augšā stalti slejas bāka, kura rāda, kurp jādodas turpmākajā ceļā, taču noteikti šeit var izmantot laiku, lai paelpotu svaigu gaisu, iemūžinātu skaistumu, kas paveras acīm, un nesteidzīgi atgūtu spēkus atpakaļceļam, kas arī aizņem vairākas stundas.

A post shared by Trine Hamre (@rthamre) on Aug 13, 2017 at 10:47am PDT

  • Viena no skaistākajām un baisākajām vietām Norvēģijā tiek saukta par Troļļa mēli. Par skaisto vietu, kurā tiek uzņemtas neaizmirstamas fotogrāfijas, lasi šeit.

Tags

Aktīvā atpūta Norvēģija

Comment Form