Kristāldzidrs ūdens un smiltis kā pūderis: piecas pasaulē labākās pludmales
Foto: Shutterstock

Kad aukstums kniebj snīpī, liela daļa nosalušo vēlas aizbraukt uz kādu siltu vietu, kur laiski pagulēt mīkstās smiltīs pie dzidra ūdens. Ja ir vēlēšanās tiekties pēc labākā, tad izvēli atvieglos šīs piecas pludmales, kuras iekļuvušas "Business Insider" publicētajā 2018. gada labāko pludmaļu topa augšgalā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Navagio pludmale, Grieķija

Kristāldzidrs ūdens un smiltis kā pūderis: piecas pasaulē labākās pludmales
Foto: AP/Scanpix/LETA

Pirmo vietu topā ieņem Navagio pludmale Grieķijā. Tā atrodas uz salas ar nosaukumu Zakinta (Zakyntos Island) un nav sasniedzama pa sauszemes ceļiem.

"Navagio" tulkojumā no grieķu valodas nozīmē "Kuģa vraka pludmale". Un ir visai loģisks izskaidrojums, kāpēc šī vieta tā nosaukta. Atbilde meklējama turpat krastā, kur vraks arī redzams. Kuģis "MV Panagiotis" 1983. gadā nelegāli vedis cigaretes un vīnu, bet kontrabandistiem nav veicies, un kuģis nogājis "pa burbuli" – krasta apsardzes pieķerts un vētras sadragāts.

Te gan vērts pieminēt, ka pirmo vietu pludmale ieguvusi, pat neraugoties uz to, ka šī gada septembrī tur daļēji nogruva klints. Kā tika ziņots oktobra izskaņā, pludmale ir atvērta interesentiem, tomēr vairāk gan uzturoties kuģa apvidū un ievērojot drošību.

Starp citu, pamesti kuģu vraki ir īsteni tūristu magnēti. Interesantus stāstus par viļņu šķēlējiem dažādās pasaules malās meklē šeit, savukārt, ja domā par to, ko vēl apskatīt Grieķijā, idejas atradīsi te.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form