Lietuvas neatkarības un lepnuma objekti, ko apskatīt nākamajā ceļojumā
Foto: Shutterstock

16. februārī pirmā no Baltijas valstīm Lietuva svin savu 98. jubileju kopš proklamēšanas. Sveicot un labāk iepazīstot kaimiņus, piedāvājam uzzināt ko vairāk par tām vietām, kas lietuviešiem bijušas ļoti nozīmīgas gan garīgo vērtību un lepnuma saglabāšanai, gan neatkarības iegūšanas un atgūšanas brīžos.

Par pasākumiem, kas, atzīmējot gadadienu, paredzēti Viļņā, lasiet šeit.

Trīs krustu kalns Viļņā

Lietuvas neatkarības un lepnuma objekti, ko apskatīt nākamajā ceļojumā
Foto: Kate Bum / cc


Trīs krustu kalnā, kuru agrāk mēdza saukt par Pliko kalnu, kādreiz atradusies pils, kuru 1390. gadā krustneši nodedzinājuši.

Leģenda vēsta, ka par piemiņu franciskāņiem, uz kalna uzbūvēti trīs koka krusti. Savukārt 1916. gadā uz kalna uzbūvēti trīs masīvi krusti no betona, kurus piecdesmitajos gados padomju vara iznīcināja.

Lietuvas neatkarības un lepnuma objekti, ko apskatīt nākamajā ceļojumā
Foto: Tony Bowden / cc

Taču šie krusti, kas gozējas kalnā virsotnē šodien, ir atjaunoti 1989. gadā, simbolizējot tautas centienus atgūt brīvību.

Baltos krustus ir iespējams manīt gandrīz no jebkuras vietas Viļņas centrā. Taču, lai aplūkotu tos tuvāk, ir vērts mērot garo ceļu augstajā kalnā, dodoties pa stāvajām kāpnēm. Arī šis kalns piedāvā lielisku panorāmas skatu uz pilsētu.

Tags

Baltija Lietuva Vēsture Viļņa Lietuva Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form