No briesmoņiem līdz īpašai televizoru kolekcijai: septiņi īpatnēji skulptūru parki
Foto: Shutterstock

Neparasti, savdabīgi un varbūt pat mazliet spocīgi – tieši tādi ir skulptūru parki, ar kuriem šoreiz piedāvā iepazīties "Tūrisma Gids". Kurš tos būvējis un kāda ir bijusi to tapšanas ideja? To visu uzzināsi, iepazīstoties ar septiņiem skulptūru parkiem dažādās pasaules vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Somijā

Somijā atrodas viens no dīvainākajiem skulptūru parkiem valstī, bet arī pasaulē. Somu skulptora Veijo Ronkonena veidotajā parkā mīt ap 450 dažādu ērmotu un pat provokatīvu skulptūru. Gandrīz puse no tām esot pašportreti, kurās mākslinieks attēlojis sevi dažādās jogas pozās. Lai apmeklētāji nesāktu justies pārāk omulīgi, skulptūrās paslēptie skaļruņi tos ik pa laikam sabaidīs ar dažādiem skaņu efektiem.

Veijo Ronkonens brīvajā laikā savas mājas pagalmā veidojis savādās betona skulptūras. Savu mākslu viņš neesot nekādi skaidrojis vai interpretējis. Neskaitāmas reizes Ronkonenam piedāvāts sarīkot mākslas izstādes, kā arī tirgot skulptūras izsolēs, tomēr mākslinieks nekad tam neesot piekritis, jau iepriekš stāstīja "Tūrisma Gids". Ik reizi, kad šāds piedāvājums izskanējis, somu savādnieks attraucis, ka viņam jāapspriežas ar skulptūrām. Un tās nekad neesot piekritušas ceļot.

Īpatnējais soms bijis veselīga dzīvesveida piekritējs un nodarbojies ar jogu, daudz peldējis (tiek teikts, ka viņš ik dienu nopeldējis 20 kilometrus) un strādājis līdz pat pēdējai sava mūža dienai. Skulptors aizsaulē aizgāja 2010. gadā, 66 gadu vecumā.

Lasīt vairāk

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form