Noķert ziemeļu sajūtas Igaunijā: ledaini fantastiska atpūta pie kaimiņiem
Foto: DELFI

Kaut varētu šķist, ka ziema un sniegs visur ir vienāds, tā nebūt nav, jo atšķiras kaut vai veids, kā šo gadalaiku izbauda dažādās valstīs. Ja Latvijā ierasts atpūtā doties ar slidām un slēpēm, tad Igaunijā pavērās nedaudz cita aina. Ziemas peldēšanas sacensības, braukšana ar skrejslidām, slēpošana biatlona stadionā, tramplīnlēkšana – tas viss dažus simtus kilometru attālajā kaimiņzemē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ziemas peldēšana Tallinā

Noķert ziemeļu sajūtas Igaunijā: ledaini fantastiska atpūta pie kaimiņiem
Foto: DELFI

Kad viesojos Igaunijā marta pirmajā nedēļas nogalē, galvaspilsētā Tallinā, turpat, kur ostā iebrauc "Tallink" prāmji, norisinājās ziemas peldēšanas sacensības "Pirita Open Winter Swimming Festival 2017". Lai arī gaisa temperatūra rādīja vien pāris grādus plusā, rūdītākie peldētāji nodevās veselīgajai un aizraujošajai peldēšanai ledusaukstā ūdenī. Lai arī es no peldēšanas laipni atteicos, neilgajā laika posmā, ko pavadīju sacensību teritorijā, bieži vien gadījās dzirdēt latviešu vārdus, un arī rezultātu tabulās latvieši ierindojās visai augstās vietās.

Noķert ziemeļu sajūtas Igaunijā: ledaini fantastiska atpūta pie kaimiņiem
Foto: DELFI

Izstaigājot sacensību teritoriju, paviesojāmies arī "aizskatuvē" jeb vietā, kur peldētāji gatavojas, dzer siltu tēju, sildās saunās un džakuzi vannās. Līdzās cilvēkiem, kas saģērbušies vairākās jakās, braši staigāja arī vīri peldbiksēs un pludmales čībiņās, turklāt šur un tur varēja manīt arī kādu bērnu, kas arī piedalās sacensībās. Kategorijas tajās ir dažādas, un, kā pastāstīja kāds no sacensību organizatoriem, ziemas peldēšanas sacensībās uzmanība tiek vērsta ne tikai tam, cik ātri spēj pārvarēt distanci ledainajā ūdenī, bet arī tam, kā izskatās galvassega. Izrādās, lai arī peldēšanas vietā jābūt tērptam attiecīgā peldtērpā, ir atļauts galvu sildīt ar kādu cepuri, un tad nu dalībnieki savā starpā teju vai sacenšas, kuram ir skaistākā vai neparastākā cepure. Daudzi dalībnieki tajā cenšas akcentēt savas valsts karoga krāsas vai kādu saukli, bet citi izvēlas rotāties ar neparastākām galvassegām, kurām, piemēram, piestiprināti bumbuļi.

Vaicāti, kamdēļ cilvēki aukstos laikapstākļos dodas peldēt vēl aukstākā ūdenī, organizatori atbildēja, ka tas ir pavisam vienkārši: pirmkārt, veselīgi; otrkārt, tas pierāda, ka cilvēks spēj pārkāpt pāri savām iedomātajām robežām un izmēģināt kaut ko jaunu. Stindzinoši auksti esot vien pirmajā reizē, katra nākamā kļūst arvien vieglāka un aizraujošāka, turklāt šāda veida sacensības esot vēl viena iespēja satikties domubiedriem un dalīties kopīgā piedzīvojumā, lai arī sacensību gars, saprotams, ir klātesošs.

Noķert ziemeļu sajūtas Igaunijā: ledaini fantastiska atpūta pie kaimiņiem
Foto: DELFI

Starp citu, jau šī gada nogalē un nākamā gada sākumā atsevišķas sacensības norisināsies arī Latvijā, kā ziņots informatīvajā materiālā. Tāpēc tie, kuri vēlas šīs ziemas peldēšanu skatīt klātienē, šī gada 3. un 4. novembrī var doties uz Jelgavu, bet nākamā gada 26. un 27. janvārī – uz Liepāju. Tā kā sacensības norisinās dažādās pasaules malās (Igaunijā, Latvijā, ASV, Lielbritānijā un citur) peldēšana ir kā papildu iemesls, lai interesenti aizbrauktu ceļojumā, teica organizatori. Ar peldēšanu un veselīga dzīvesveida uzturēšanu vienlaikus var iepazīt dažādas kultūras un paviesoties daudzās valstīs.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form