Pamestās prieka oāzes – zosādu uzdzenoši atrakciju parki, kas vairs nedarbojas
Foto: Shutterstock

Ja atrakciju parkos ieslēgtu diktofonu un ierakstītu apkārtējās skaņas, lielākoties tur varētu dzirdēt mūziku, cilvēku čalas, smieklus un priecīgus kliedzienus, taču ne visās izklaides teritorijās joprojām kūsā dzīvība. No daudziem pasaules atrakciju parkiem atlikušas vien dažas konstrukcijas un atsevišķi atribūti, kas nu kļuvuši par tūristu intereses objektiem. Iedvesmojoties no "Reader's Digest", iepazīstinām ar septiņām atpūtas vietās, kas vairs nekalpo sākotnējam mērķim – priekam – un drīzāk pat izraisa zosādu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pripjatas atrakciju parks, Ukraina


Šī atrakcijas parka liktenis cieši saistīts ar pasaules vēsturē traģiskāko atomkatastrofu Černobiļā. Atrakciju parku Pripjatā bija plānots atklāt 1986. gada Darba svētkos – 1. maijā, tomēr dažas dienas pirms tam – 26. aprīlī notika traģiskā katastrofa, kuras dēļ iedzīvotāji tika evakuēti no pilsētas.

Ziņkārīgie ceļotāji Pripjatas atrakciju parku var izstaigāt arī mūsdienās, dodoties organizētās ekskursijās.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form