Pavasara vēstneses sakuras: ieteikumi ceļojumiem uz Japānas ķiršu dārziem
Foto: Shutterstock

Katru pavasari dažu nedēļu garumā Japānā tiek svinēts ikgadējs rituāls – Hanami. Rituāla galvenais mērķis ir apstāties, apskatīt un novērtēt to, kā daba pavasarī atplaukst – jo īpaši ķiršu koki.

Japāņiem sakuras ir patiesi simboliskas – tās ir sava veida nacionālais lepnums, kas dod iespēju izbaudīt dabas krāšņumu, sveicot pavasari. Cilvēki bieži vien pulcējas un sēž zem kokiem, baudot pikniku – ar ēdieniem un dzērieniem patīkamas mūzikas pavadībā. Kā jau Japānā, viss notiek ļoti organizēti, pēc tam viss tiek sakārtots un atstāts tīrs, raksta CNN.

Brīdī, kad televīzijas pārraidēs un citos medijos tiek izziņots par krāšņo ķiršu ziedēšanu, tūristi steidzas apskatīt un rezervēt biļetes uz vietām visā valstī, kur izveidoti sakuru dārzi un parki, lai klātienē apbrīnotu gaisīgos ziedus.

Ņemot vērā valsts platību, ķiršu koki jeb sakuras zied dažādos laikos, taču diemžēl šis brīnums ilgst tikai dažas dienas. Okinavā jau janvārī mēdz uzziedēt rozā koki, bet visā pārējā valsts daļā lielākoties tas notiek no marta līdz pēdējai maija nedēļai.

Ņemot vērā 2018. gada laikapstākļus un ķiršu ziedēšanas specifiku, sakuru krāšņumu jau 21. martā varēs izbaudīt Kagošimā un Kyushu salā. Tokijā sakuras ziedēšot 24. martā, savukārt 2. maijā krāšņie koki plauks Saporo pilsētā, raksta "CNN Travel".

Vairāk par citām vietām un datumiem, kuros sakuras ziedēs, var uzzināt kartē šeit.

CNN izveidojis arī sarakstu ar vietām, kuras būtu vērts apmeklēt sakuru ziedēšanas laikā.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl