Piecas iespaidīgas aizas, kur sajust dabas varenību
Foto: Shutterstock

Ja esi dabas mīlis un ir vēlēšanās pamainīt ierasto vidi, dodoties ceļojumā, noteikti vērts iekļaut savā izbraucienā kādas varenas aizas izbaudīšanu – milzu klintis, dramatiski straujas upītes un citi aizu elementi liks sajūsmā iespiegties. Kur doties?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Samārijas aiza Krētā

Piecas iespaidīgas aizas, kur sajust dabas varenību
Foto: Shutterstock

Aptuveni 13 kilometrus garā ekspedīcija pa Samārijas aizu ("Samaria Gorge") ir viena no aktivitātēm, ko noteikti vērts pamēģināt ikvienam, esot dabas skatu piesātinātajā Krētā. Tā tūristiem pieejama no maija līdz oktobra beigām – šeit lielu lomu spēlē laikapstākļi. Ja vēlies šo varenību lūkot savām acīm, visieteicamāk aizas pievarēšanai atvēlēt veselu dienu, turklāt uz to doties rīta pusē, lai nesteidzīgi varētu baudīt apkārtni un neraizēties, ka kaut ko nokavēsi.

Lai arī pa taku ir samērā vienkārši un ērti pārvietoties, turklāt nekādi dižie šķēršļi jāpārvar nav, zināmas pūles gājiens tomēr prasīs – it īpaši karstā laikā. Pa ceļam nākas pavērot gan burvīgo dabu, gan sastapt pāris kalnu kazas, gan arī aplūkot seno Samārijas ciematiņu, par kura esamību tagad liecina vien akmeņaini pamati.

Viena no zīmīgākajām aizas ainavām, kuru nāksies lūkot aizas beidzamajos kilometros, ir vieta, kur klintis no abām pusēm teju saskaras kopā, veidojot pāris metru plašu taciņu, pa kuru mērot ceļu tālāk.

Lasīt vairāk

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form