Pierobežas tūre: seši skatu torņi Alūksnes un Igaunijas apvidū
Foto: Delfi kolāža

Skaistu ainavu vērošana un skatu torņu tūre? Izklausās vilinoši! Tieši tāpēc Alūksnes tūrisma informācijas centrs izstrādājis īpašas tūres vadlīnijas, pēc kurām var vadīties un viegli apskatīt sešus torņus – daļu Alūksnē, bet daļu netālu esošajā Igaunijas pierobežā. Piedāvājam ar to iepazīties arī "Tūrisma Gida" lasītājiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau Latvijas valsts pirmsākumos Alūksnes novads iekļauts starp Latvijas paraugmaršrutiem, dēvējot par "Malienas Šveici". 1935. gada "Shell" ceļvedī maršruts caur Māriņkalnu un Jaunlaiceni uz Apekalna baznīcu saukts par "vienu no skaistākiem ceļiem Vidzemē" un šī puse par "skaistāko Latvijas apgabalu ar neskaitāmiem kalnājiem, devīgu roku izkaisītiem ezeriņiem, upītēm un mežiem, kas rāda ceļotājam skaistās Latvijas burvību".

Izaicini sevi īpašajās Alūksnes novada un pierobežas ainaviskajās vietās, jo šos torņus šķir salīdzinoši niecīgs attālums. Vadies pēc parauga vai sakombinē savu ideālo maršruta secību.

  • Alūksnes skatu tornis – Kornetu skatu tornis: 29 kilometri
  • Alūksnes skatu tornis – Dēliņkalna skatu tornis: 17 kilometri
  • Dēliņkalna skatu tornis – Kornetu skatu tornis: 8 kilometri
  • Kornetu skatu tornis – Paganamā skatu tornis: 13 kilometri
  • Paganamā skatu tornis – Ligzdas koka skatu tornis: 19 kilometri
  • Ligzdas koka skatu tornis – Lielā Munameģa skatu tornis: 8,5 kilometri
  • Lielā Munameģa skatu tornis – Alūksnes skatu tornis: 39 kilometri

Tags

Skatu torņi Aktīvā atpūta Dabas objekti Alūksne Igaunija Latvija Vidzeme
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form