Relatīvi maza, bet dārgumiem pilna: septiņas skaistākās pilsētas Šveicē
Foto: Shutterstock

Salīdzinot ar tādām valstīm kā Francija, Itālija un Spānija, Šveice ir "mazais brālis", kas platības ziņā konkurēt nevar. Taču tā noteikti var padižoties ar dažādām skaistām vietām, tostarp – noslēpumainām un elpu aizraujošām pilsētām, no kurām uz visām debess pusēm paveras ainaviski skati.

Cīrihei, Bāzelei, Ženēvai – visām kā vienai ir ko piedāvāt, taču šoreiz pievērsīsimies citām. Lūk, iedvesmojoties no "Culture Trip", pastāstīsim vairāk par septiņām vietām, kurās ceļotājiem vērts uzkavēties!

Berne

Šī apburošā vieta var lepoties ar Šveices galvaspilsētas statusu, tāpēc bijusi mājvieta dažādiem plaša mēroga pasākumiem – piemēram, Pasaules hokeja čempionātam 2009. gadā. Tā atrodas valsts rietumu daļā, un pie tās "kājām" plūst ainaviskā Āres upe. Starp citu, Bernes skaistums novērtēts jau gadu simtiem, piemēram, pirms gandrīz 250 gadiem savai draudzenei Šarlotei fon Šteinai vācu klasiķis Johans Volfgangs Gēte par Berni rakstījis šādi: "Tas ir skaistākais, ko jebkad esmu redzējis!"

Relatīvi maza, bet dārgumiem pilna: septiņas skaistākās pilsētas Šveicē
Foto: Shutterstock

Pilsētai ir apburoša vecpilsēta, kas kopš 1983. gada iekļauta UNSCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Viesojoties Bernē, vērts apskatīt Pilsētas pulksteni jeb "Zytglogge", kas atrodas Rietumu vārtos. Tāpat iespaidīga ir arī Bernes katedrāle – izcilais vēlā gotikas perioda piemērs. Uzkāpjot 334 pakāpienus 100 metrus augstajā tornī, paveras brīnišķīgs skats uz kalniem un pilsētu.

Īpaši skaista Berne ir ziemā, tāpēc vari laicīgi sākt plānot jau nākamā gada ceļojumus ap Ziemassvētku laiku, iegriežoties arī izslavētajos tirdziņos. Savukārt slidotavu iespējams meklēt uz Melnezera (Schwarzsee), kas aizsalstot pārtop daudzu iecienītā izklaides vietā.

Par Berni turpini lasīt šeit.

Tags

Ceļojums Šveice
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form