Salas, piekraste un Somu līcis – Igaunijas skaistākās pludmales
Foto: Hāpsalu Āfrika. Visitestonia.com

Vai zināji, ka Igaunijai ir 30. garākā krasta līnija pasaulē? Ceļojot gar 3794 kilometrus garo krastu, atradīsiet gan vasaras atpūtnieku iecienītas pludmales, gan krastmalas, kur klusumā un vienatnē izvēdināt galvu vai nodoties dažādiem ūdenssporta veidiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lūk, skaistākās Igaunijas pludmales, ko vasarā apmeklēt iesaka Igaunijas Valsts tūrisma aģentūra "Visit Estonia".

Pludmales rietumkrastā

Salas, piekraste un Somu līcis – Igaunijas skaistākās pludmales
Foto: Kabli pludmale. Visitestonia.com


Igaunijas rietumkrastā atrodami skaisti smilšaini liedagi, kas kā radīti atpūtai pie jūras. Šeit atrodas arī Pērnava, kas tieši savas skaistās smilšu pludmales dēļ iemantojusi Igaunijas vasaras galvaspilsētas nosaukumu (par pilsētu un tās apskates vietām lasiet šeit). Šo pludmali igauņi parasti iesaka kā pirmo, kad kāds jautā, kur vasarā atpūsties viņu zemē. Pludmalē pieejamas arī dažādas aktīvās atpūtas iespējas, gar krastu vijās promenāde un turpat blakus atrodas arī neskaitāmas kafejnīcas.

Salas, piekraste un Somu līcis – Igaunijas skaistākās pludmales
Foto: Pērnava. Jaak Nilson, visitestonia.com

Vasarnieku iecienīta ir arī Kabli smilšu pludmale, kas slavena ar saviem gleznainajiem saulrietiem. Šajā ģimenēm draudzīgajā pludmalē atpūtniekus gaida caur jūrmalas smiltīm un piejūras pļavām līkumojošā promenāde, pikniku vietas, bērnu rotaļlaukums un vasaras kafejnīca. Kabli piedāvā interesantas nodarbes arī dabas draugiem. Dažu metru attālumā no pludmales atrodas Kabli putnu stacija, Kabli dabas mācību taka un Kabli dabas centrs–informācijas punkts. Netālu atrodas arī speciāli sagatavotie telšu uzstādīšanas laukumi.

Salas, piekraste un Somu līcis – Igaunijas skaistākās pludmales
Foto: Baltā pludmale. Visitestonia.com

Pērnavas apkaimē ir arī Matsi pludmale, kam blakus ir Pērslejas atpūtas centrs, kā arī Baltā pludmale, kas nosaukumu iemantojusi savu balto smilšu dēļ – arī šīs pludmales atrodas salīdzinoši netālu no Latvijas un būs apmeklējamas pat vienas dienas izbrauciena laikā.

Gar krasta līniju dodoties tālāk, atrodama skaistā Hāpsalu. Arī šī ir Igaunijā iecienīta kūrortpilsēta. Tā īpaši lepojas ar savu promenādi, kuras spožākā pērle ir ar koka mežģīnēm greznotā Kūrzāle. Promenāde sākas no pludmales, kas nodēvēta eksotiskajā Āfrikas vārdā, un beidzas ar Šokolādes promenādi, kas savu nosaukumu ieguvusi no kādreizējās kafejnīcas.

Tags

Pludmale Dabas objekti Igaunija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form