Savdabīga ainava vai spocīga atmosfēra: neparastas salas, kas vilina tūristus
Foto: Shutterstock

Eksotika, vientulība vai neparasts stāsts – tie ir tikai daži no iemesliem, kāpēc šīs salas izceļas uz pārējo fona un liek ziņkārībā aizturēt elpu. Lai nebūtu vairs ilgāk jāuztur spriedze, turpinājumā piedāvājam piecas neparastas salas un to stāstus.

Sokotra jeb Citplanētiešu sala

Savdabīga ainava vai spocīga atmosfēra: neparastas salas, kas vilina tūristus
Foto: Dan / cc

Nelielajā salu arhipelāgā Indijas okeānā, netālu no Jemenas krastiem atrodas arī Sokotra. Kāpēc tā ir interesanta? Uz šīs salas ainava ir kā no citas planētas. Salā sastopams liels skaits īpašu augu un dzīvnieku sugu, kādas neredzēsi nekur citur pasaulē, tādēļ šo vietu mēdz dēvēt arī par arābu Ēdenes dārzu.

Tieši daba un tās skaistums ir galvenais Sokotras tūristu piesaistes magnēts, jo salīdzinoši mazā teritorijā iespējams vērot milzīgu dabas un ainavu daudzveidību – jūra, kalni, pludmales un kristāldzidri avoti, oāzes un apvidi, kas atgādina Mēness virsmu. Salas simbols ir pūķa asins koki, kas sastopami tikai šajā vietā. Kāpēc koku tā nodēvējuši? Ja koka mizu vai lapas sasmalcina, izdalās sarkani sveķi, kas atgādina asinīm līdzīgu šķidrumu.

Tomēr šī īpatnējo augu un dzīvnieku virkne liek aizdomāties arī par salas savdabīgumu. Neparasto skatu dēļ tā iesaukta arī par Citplanētiešu salu, vēstī "The Vintage News".

Vairāk informācijas un to, ko apskatīt šajā vietā, meklē šeit.

Comment Form