Septiņas neparastas salas, kas savaldzinājušas cilvēkus visā pasaulē
Foto: Shutterstock

Interesantiem vai tumšiem stāstiem apvītas, dabas pērļu bagātas vai kā citādi īpaši pamanāmas – tādas ir "Bright Side" izveidotā topa savdabīgās salas, ar kurām "Tūrisma Gids" piedāvā iepazīties arī turpinājumā.

Buvē sala, kas "atklāta" vairākkārt

Septiņas neparastas salas, kas savaldzinājušas cilvēkus visā pasaulē
Foto: Shutterstock

Plašāk pazīstama kā vientuļākā vieta visā pasaulē, lūk, arī Buvē sala, kas atrodas pusceļā starp Dienvidāfriku un Antarktīdu. Tā atrodas nedaudz vairāk nekā divus tūkstošus kilometru virzienā uz Antarktīdu no tālākās salas, kas ir cilvēku apdzīvota.

Nevar gan teikt, ka sala ir tukša, izmirusi un sasalusi gabalā. Tur atrodami ķērpji, sūnas, kā arī salas iedzīvotāji – putni, pingvīni un arī roņi. Tiesa gan, uz šīs salas spert kāju ir visai grūti, jo to patraucē klinšainā piekraste, tomēr ir drosminieki, kas tik viegli nepadodas un ir realizējuši savu ieceri, minēts "Atlas Obscura".

Sala atrodas tik tālu un tās koordinātas savulaik bijušas tik neprecīzas, ka sala "atklāta" veselas trīs reizes, katru reizi iegūstot citu nosaukumu.

Tags

Salas Maurīcija Sokotra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form