Septiņi vareni dabas brīnumi, kurus dzīves laikā vērts apciemot
Foto: Shutterstock

Jā, šobrīd tālu zemju iepazīšana nav prioritāte, tomēr tas neliedz tālredzīgi kaldināt plānus kāda galamērķa aplūkošanai laikam, kad tas viss atkal būs pieejams. Iedvemsojoties no "Insider", piedāvājam pasapņot par pasaulē skaistāko dabas objektu apceļošanu. Uz kuru vietu tu vēlētos doties?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lielais Barjerrifs

Šis ir dabas brīnums, kas noteikti spēj sajūsmināt ikvienu, kuram zilo ūdeņu un zemūdens pasaule ir īpaši mīļa. Lūk, lielākā koraļļu rifu sistēma pasaulē – Lielais Barjerrifs.

Diženais koraļļu rifs piegūlies pie Austrālijas krastiem. Tā ir unikāla sistēma, kas sastāv no teju trīs tūkstošiem individuāliem rifiem un 900 salām. Rifs sniedzas 2300 kilometru garumā un pavisam noteikti pārsteidz ar savu varenību.

Septiņi vareni dabas brīnumi, kurus dzīves laikā vērts apciemot
Foto: Shutterstock

Jūrā ap koraļļiem dzīvo arī bagātīgs zivju klāsts. Kā skaidrots "Culture trip", tur iespējams sastapt aptuveni 10 procentus no pasaules ūdeņos sastopamajām zivīm. Tāpēc ne velti peldes un snorkelēšana zilajos ūdeņos ar iespaidīgiem skatiem ir īpaši iecienītas. Izklausās pārāk vilinoši, ne tā?

Diemžēl arī līdzīgi kā citus dabas brīnumus, arī Lielo Barjerrifu ietekmē klimata pārmaiņas, kas izpaužas arī ūdens temperatūras sasilšanā un koraļļu balēšanā, tomēr, lai šis dabas "asorts" pēc iespējas labāk saglabātos, tiek daudz strādāts, meklējot risinājumus tā pasargāšanai. Plašāk lasi te.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form