Skandināvijas sapnis: iespaidīgas vietas, kas vilina turp doties
Foto: Shutterstock

Neiedomājami skaisti fjordi Norvēģijā, iespaidīgas kāpas Dānijā un ledus viesnīca Zviedrijā. Šo un vēl daudz ko citu piedāvā krāšņā un skaistā Skandināvija. Kuras ir tās vietas, ko vērts iekļaut sapņu ceļojumā pa šo Ziemeļeiropas reģionu?

'Geiranger' fjordi

Skandināvijas sapnis: iespaidīgas vietas, kas vilina turp doties
Foto: Shutterstock

Ikviens piekritīs, ka Norvēģija ir īsta fjordu paradīze. Kā min "Pandotrip", Norvēģijā ir vairāk nekā tūkstotis fjordu, bet ir viens, kas izceļas uz pārējo fona. Tas ir "Geirangerfjord", kas atbilst visiem kritērijiem, lai ieņemtu fjordu topa virsotnes.

Stiepjoties 15 kilometru garumā un nepilnu divu kilometru platumā, tas ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. To rotā stāvas klintis, kā arī neskaitāmi skaisti ūdenskritumi, tostarp arī iespaidīgais Septiņu māsu ūdenskritums, kas ir viens no tūristu iecienītākajiem un fotografētākajiem objektiem apkārtnē.

Apkārtnē iespējams sīkāk izstaigāt vairākas iespaidīgas gājēju takas, kas, pateicoties skaistajiem skatiem, izpelnījušās atzinību visā pasaulē. Takās atrodami labiekārtoti skatu laukumi, tomēr vērts sajust ceļotāja garu un meklēt arī neskartākas teritorijas "pērles". Ja ir vēlēšanās izbaudīt fjordu varenību, tad šī noteikti būs īstā izvēle.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form