Tik koši, ka acis žilbst – 13 krāsainākās pilsētas pasaulē
Foto: Shutterstock

Labākām garastāvoklim un radošai iedvesmai piedāvājam iepazīt 13 pilsētas, kuru krāsu gammas un dzirkstošās kultūras pārsteigs katru ceļotāju. Sākot ar smurfu pilsētiņu Spānijā un beidzot ar sārto Džajpuras pilsētu Indijā, šīs vietas perfekti iederēsies "kā es gribētu tur nokļūt" sarakstā.

Burāno, Itālija

Viena no spilgtākajām un košākajām vietām pasaulē ir Venēcijas sala Burāno. Salas vēsturē minēts kāds vietējais zvejnieks, kurš sācis krāsot savas mājas dažādās košās krāsās – oranžā, sarkanā, dzeltenā un purpursarkanā. Zvejnieka doma bija pavisam vienkārša – lai biezajā miglā zvejas laikā redzētu un atrastu ceļu atpakaļ uz mājām. Košās mājas darbojas kā bāksignāli, tikai gaismas vietā izmantojot spilgtos toņus.

Mūsdienās māju krāsošana salā ir kļuvusi par likumu. Katram, kurš vēlas būvēt savu māju un dzīvot uz spilgtās salas, ir jāsaņem atļauja no vietējās varas, kura jaunajiem iemītniekiem piešķir konkrēto mājas krāsu.

Tik koši, ka acis žilbst – 13 krāsainākās pilsētas pasaulē
Foto: Shutterstock

Iespējams, vietējie iedzīvotāji ir pakļauti noteiktai krāsu gammai, tomēr salas viesiem šī ir viena no krāsainākajām un kolorītākajām pasaules daļām, kur smelties dzīvesprieku.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl