Transportlīdzekļu pēdējā pieturvieta: neparastas kapsētas, kas neatstāj vienaldzīgu
Foto: Vida Press

Viss neparastais savā ziņā cilvēkus vilina. Un tādi ir arī šie "Tūrisma Gids" izraudzītie objekti no visas pasaules – pavisam savdabīgi, tomēr ļoti saistoši. Šajā reizē aicinām iekārtoties ērtāk un virtuāli aizceļot uz šīm transportlīdzekļu kapsētām. Spocīgām, neparastām, bet ellīgi interesantām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pamestā vilcienu kapsēta Bolīvijas sāls laukos

Kas tāds atrodams arī Bolīvijas tuksnešainajā ainavā, kur mūžīgo mieru raduši, šķiet, teju visi Dienvidamerikas nogurušie vilcieni vai, precīzāk, to lokomotīves. Ujuni vilcienu kapsēta (titulattēlā) Bolīvijā kļuvusi par to pēdējo pieturvietu.

Lielie vilcienu kapi ("Cementerio de trenes") atrodas Ujuni tuksnešainajā reģionā Andu kalnu pakājes līdzenumā, aptuveni trīs kilometru attālumā no Ujuni pilsētas, raksta "Atlas Obscura". Tur tie jau gadiem rūsē un raisa atmiņas par labākiem laikiem.

Ujuni jau gadsimtiem bijusi nozīmīgs Dienvidamerikas transporta punkts, krustceles starp nozīmīgām pilsētām. 19. gadsimta beigās nolemts šo vietu attīstīt un uzbūvēt lielu dzelzceļa mezglu šajā vietā ārpus pilsētas. Šo projektu īstenojuši briti. Vilcieni pārsvarā izmantoti, lai no Andu kalniem uz Klusā okeāna ostām transportētu derīgo izrakteņu kravas.

Tomēr tehnisko grūtību un blakus esošo valstu izdarītā spiediena dēļ, kā arī tādēļ, ka minerāli un izrakteņi kalnos pamazām izsīka, 20. gadsimta 40. gados šī darbība pārtraukta. Tā nu vilcieni un viss cits ekipējums pamests likteņa varā kā rūsējoša atmiņa par pamatīgu izgāšanos.

Lasīt vairāk

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam