Trīs interesantas vietas Baltijā, kur pavadīt brīvdienas
Foto: antour.lt

Straujiem soļiem tuvojas pavasaris, un cilvēki arvien vairāk izvēlas brīvdienas pavadīt ārpus telpām, lai baudītu patīkamās pārmaiņas dabā. Vislabāk jaušamo gadalaiku maiņu iespējams novērot tepat, mūsu reģionā.

Tāpēc apdrošināšanas kompānija "Compensa" veikusi aptauju, lai noskaidrotu, kuri būtu vislabākie galamērķi Baltijas valstīs, lai gaidāmajās Lieldienu brīvdienās atpūstos, uzkrātu spēkus un gūtu jaunus iespaidus.

Gleznotāju kalns Siguldā

Trīs interesantas vietas Baltijā, kur pavadīt brīvdienas
Foto: F64

Ja nav vēlēšanās pavadīt daudz laika ceļā un vēlams pēc iespējas ātrāk nokļūt izraudzītajā atpūtas vietā, labs ceļamērķis būs Gleznotāju (Paradīzes) kalns Siguldā.

Tā ir izteiksmīga vieta, kas atrodas Siguldā starp Vējupītes gravu un Gaujas senleju. Ceļš uz to vijas cauri mežam, bet, sasniedzot virsotni, no kalna paveras krāšņs skats uz Turaidas pili un tās apkārtni, kas priecē jebkurā gadalaikā. Tas arī ir iemesls, kādēļ šo vietu bija un ir iemīļojuši gleznotāji un kādēļ paralēli sākotnējam nosaukumam "Paradīzes kalns" radies otrs nosaukums – "Gleznotāju kalns". Šo vietu gleznojuši tādi klasiķi kā Jūlijs Feders, Vilhelms Purvītis un Jānis Rozentāls. Tāpat tā tiek gleznota un iemūžināta fotogrāfijās arī mūsdienās.

Ja ir vēlme pastaigāties un priecāties par skaistu ainavu, Gleznotāju kalns noteikti ir vieta, uz kuru doties.

Jāpiebilst, ka Siguldā nesen attklāti arī jauni dabas tūrisma objekti, piemēram, serpentīnu ceļš, Jaunas kāpnes Taurētājkalnā, atjaunotā Bebru taka un citi.

Vairāk par apskates objektiem un maršrutiem Siguldā lasiet šeit.

Tags

Baltija Gauja Jūlijs Feders Turaida

Comment Form