Ukrainas rietumu noslēpumi un dārgumi, ko vērts apskatīt
Foto: Bo&Ko / cc

Ukraina ir viena no Eiropas lielākajām valstīm, kurai arī tūristiem ir daudz ko piedāvāt. Lai arī pašlaik tās dienvidaustrumos norit karadarbība un Krievijas agresija, valsts ziemeļrietumos ir mierīgi un par karu liecina vien ļaužu valodas, bet neparastu un skaistu objektu tur netrūkst.

Tas ir arī reģions, ko visvieglāk sasniegt no Latvijas, braucot ar privāto transportu caur Lietuvu. Tāpat uz Ukrainas galvaspilsētu Kijevu no Rīgas lido Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" un Ukrainas nacionālā aviokompānija "Ukraine International Airlines". Kā atzīmējuši daudzi ekonomikas un politikas eksperti, tieši došanās brīvdienās uz Ukrainu varētu būt arī labākais finansiālais atbalsts cietušajai valstij.

Lūk, deviņi mazāk zināmi, bet ļoti gleznaini apskates objekti Rietumukrainā!

Rozgirhe (Ļvivas apgabalā)

Ukrainas rietumu noslēpumi un dārgumi, ko vērts apskatīt
Foto: Shutterstock


Viena no vēstures un kultūras vērtībām Ļvivā ir alu klosteris pie Rozgirhes ciema. Klosteris izbūvēts alās un ir unikāls 13. – 16. gadsimta sakrālās celtniecības piemērs. Šī nav Galīcijai raksturīga arhitektūra, tāpēc šajā apkaimē izskatās vēl neparastāk, teikts Galacticburton.blogspot.com.

Klosteris atrodas kalnā, no kura paveras skaists skats uz apkārtni un visu ieleju. Klosteris klintīs izvietots divos līmeņos – zemākajā stāvā atrodas dzīvojamās telpas, bet augšā baznīca. 2003. gadā tur uzstādīta neliela ikona.

Tags

airBaltic Eiropa Lasāmgabali Ukraina Ukraina Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form