Virs koku galotnēm: skatu torņi un platformas Lietuvā
Foto: A. Aleksandravičius/ lithuania.travel

Skaidrs, ka skatu torņi ir fantastisks papildinājums ikvienam ceļojumam. Tieši tāpēc, patiecoties oficiālajam tūrisma ceļvedim "Lithuania Travel", piedāvājam sešas interesantas izvēles skatu torņiem un skatu platformām nākamajam izbraucienam uz kaimiņzemi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Birštonas skatu tornis

Ja ar kaut ko ir jāsāk šis saraksts, tad tas noteikti ir Birštonas skatu tornis, kas atklāts šajā vasarā un pasludināts par augstāko visā Lietuvā. Līdz šim Nemunas loku ainavu bija iespējams redzēt tikai no gaisa balona vai fotogrāfijās, taču tagad atliks mērot 300 soļus, lai savām acīm baudītu skaisto skatu.

Visa torņa augstums ir 51 metrs, taču skatu torņa platforma sasniedz 45 metru augstumu. Līdz ar torņa ievērojamo augstumu, tajā ir izveidotas sešas atpūtas platformas, kur atvilkt elpu, jo ir grūti pievarēt šādu augstumu bez atpūtas.

Virs koku galotnēm: skatu torņi un platformas Lietuvā
Foto: A. Aleksandravičius/ lithuania.travel

Tērauda metāla konstrukcija ir dekorēta ar lapegles paneļiem un trīsstūrveida lodziņiem. Torņa taisnstūra forma ar ažūra jumtiņu turpina lietuviešu arhitektūras tradīciju, atgādinot veco koka pils torņu formu un baznīcas zvanu torņu arhitektūru. Torņa simboliku atdzīvina konstrukcijā atstātās atveres – mazi lodziņi, caur kuriem ieplūst gaisma un var vērot ainavu. Plašāk lasi te.

Tags

Skatu torņi Lietuva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form