Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Izvēdināt galvu. Idejas zaļām brīvdienām Ventspilī

Pēc vasaras pamazām atgriežoties daudz ierastākā dzīves ritmā un arvien vairāk laika pavadot iekštelpās – birojā, mācību iestādē – vai automašīnā, sabiedriskajā transportā pārbraucienos starp tām, nereti cieš arī mūsu dzīvesveids. Gribot negribot kļūstam mazāk aktīvi, pastaigu vietā izvēloties palikt mājās, bet Ventspils aicina – brauc ciemos, izvēdini galvu un dziļi ieelpo.

Ventspils lielākais vilinājums ir jūra – to novērtē gan vietējie, gan pilsētas viesi. Daudzās labiekārtotās pieejas pludmalei ļauj ikvienam atrast savai gaumei un vēlmēm atbilstošāko – ja gribas satikt vairāk cilvēku, vari doties vērot saulrietu pie Dienvidu mola, bet, ja pastaigā dodies ar četrkājaino draugu, izvēlies 10. ieeju uz jūru.

Skaistu “Instagram” kadru medniekiem noteikti savā maršrutā jāiekļauj 5. laipa – tur kāpu augstākajā zonā slejas Latvijas kontūras zīme ar soliņiem un piekļūšanas celiņu līdz platformai, kuras forma un izvietojums attēlo Latvijas valsts simtgadei izstrādāto bezgalības zīmi. Tā ir ideāla vieta gan romantiska saulrieta baudīšanai, gan rudenīgam piknikam vai vienkārši jūras gaisa ievilkšanai plaušās.

Lielisks galvas izvēdināšanas un enerģijas atjaunošanas veids ir vienkārša pastaiga gar jūru – bez noteikta mērķa un, ideālā gadījumā, arī bez mobilā telefona. Un, ticiet mums, pastaigai pie jūras nav nepiemērotu laikapstākļu. Silta vējjaka, padusē termoss ar karstu tēju, kārtīgi satuntuļoti ģimenes mazākie pārstāvji – un jūs varat sākt savu piedzīvojumu no jebkuras izejas uz jūru.

Apiet ezeru un izpētīt gadsimtus jūras vēsturē

Ja vēlies doties garā, veselīgā pastaigā, kā savu galamērķi nosaki Būšnieku ezera dabas taku. Lai nemaldītos, meklē Būšnieku ezera laivu bāzi un pa labi no tās, uz ezeru raugoties, lūkojies pēc zemē ieraktiem koka stabiņiem, kur arī slēpjas takas sākums. Pateicoties ērtajam segumam un optimālajam takas garumam – astoņi kilometri –, ceļš apkārt ezeram būs ideāli piemērots nūjotājiem, velobraucējiem vai vienkārši garu pastaigu cienītājiem, bet tiem, kuri vēlas aplūkot ezeru un doties tālāk, iesakām aiziet līdz koka laipai, kas ved līdz nelielai skatu platformai.

Aktīvā dzīvesveida piekritējus noteikti iepriecinās arī Būšnieku ezera takas maršrutā izvietotie 10 vingrošanas stendi visām vecuma grupām, un šo vingrojumu izpilde var kļūt par lielisku izklaides veidu, ja pastaigā dodies ar bērniem vai kādu pieaugušo, kam vienkārša pastaiga var ātri apnikt.

Nedaudz ārpus Ventspils meklējama vēl kāda gan pašu ventspilnieku, gan pilsētas viesu iecienīta pastaigu un atpūtas vieta – Staldzenes stāvkrasts. Tas ir visaugstākais krasts Latvijā, kur apmēram 400 metru garumā skatienam atklājas dažādās Baltijas jūras stadijās veidojušies nogulumi.

Kad vējš jūrā ir tik spēcīgs, ka gāž no kājām nost, tad Jūrmalas parks ir kā patvērums vientuļam ceļotājam ar saviem iespaidīgajiem enkuriem un labi iekoptajiem stādījumiem.  Enkuru takā 730 metru garumā izvietota Baltijā lielākā enkuru kolekcija. Tur apskatāmi vairāk nekā 140 dažāda tipa enkuri, bet pie ieejas parkā atrodas kolekcijas lepnums – 23 tonnas smags un sešus metrus augsts enkurs.

Bērniem īpaši aizraujošs piedzīvojums būs Džungļu takas apmeklējums – tur iespējams kāpelēt un ložņāt kā īstos džungļos. Vairākas laipas, iekarināti tiltiņi, tornītis un trase, kas augstākajā vietā sasniedz divu metru augstumu un ved no koka uz koku ikvienam ļaus atjaunot enerģiju ar fiziskām aktivitātēm un krietnu svaiga gaisa devu. 

Pēc pastaigas pa pilsētas mežiem izaicināti sevi un ievilkt kārtīgu gaisa malku iespējams, uzkāpjot Lemberga hūtē – 385 soļu kāpiens, un no kalna virsotnes, kas paceļas 58 metrus virs jūras līmeņa, varēsiet baudīt iespaidīgāko skatu Kurzemē. 

Šoruden, kad tiekam aicināti tālu ārvalstu ceļojumu vietā izvēlēties ekskursijas pa Latviju, jāliek lietā visa izdoma, lai atrastu arvien jaunus brīvdienu galamērķus, bet Ventspils vienmēr būs laba izvēle. Te atradīsies aizraujošas aktivitātes gan ģimenēm ar bērniem, gan kultūras gardēžiem, gan aktīvās atpūtas cienītājiem vai vēstures interesentiem, bet tos, kuri vienkārši vēlas dziļi ieelpot, gaidīs daba. Tās iespējas ir neizsmeļamas.


"Zaļākās" vietas Ventspilī pastaigām un aktīvai atpūtai

Zilā Karoga pludmale

Būšnieku ezera dabas taka

Jūrmalas parka Enkuru taka

Piejūras brīvdabas muzejs

Reņķa dārzs

Staldzenes stāvkrasts

Citas idejas savām brīvdienām meklē šeit

Un vienmēr ir vērts Ventspilī atgriezties, lai redzētu, kā pilsētu izmaina rudens pieskāriens. 

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: myUrlKeys

Filename: ads/widget_between_article.inc

Line Number: 7

Backtrace:

File: /www/htdocs/common/includes/verticals/ads/widget_between_article.inc
Line: 7
Function: _error_handler

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 332
Function: include

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 299
Function: call_user_func_array

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 300
Function: preg_replace_callback

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 392
Function: aup_shortcode

File: /www/delfi/php/sadmin/be/application/controllers/SpecialProjectsCTRL.php
Line: 114
Function: include

File: /www/delfi/php/sadmin/be/htdocs/index.php
Line: 292
Function: require_once

Projekta ''Iepazīsti Ventspili vietējo acīm"' veidotāji: saturs – Kristīne Melne, foto – Kārlis Dambrāns, video – Patriks Pauls Briķis, dizains – Inga Čujevska, izstrāde – Emīls Cinītis, projekta vadītāja – Marta Cīrule, mediju komunikācijas eksperte – Liene Lacberga, aģentūru grupas vadītāja – Kristīne Brahmane.

Projektā izmantoti Montas Blāzes, Renāra Boļšēvica, Elīnas Emares, Mārtiņa Dangas un Annas Grudiņinas foto un attēli no Ventspils muzeja arhīva.

Raksta "Idejas ideālai vasarai: ko redzēt un piedzīvot Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils Kultūras centram.

Raksta "Slavenākā laiva Latvijas kino un vēstures liecība ar labāko skatu" veidošanā īpašs paldies Ventspils muzejam.

Raksta "Kur satiekas sports, prieks un ielu kultūra: aktīva dzīvesveida iespējas Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Olimpiskajam centram "Ventspils".

Raksta "Ekskluzīvs ieskats: kā top Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs" veidošanā īpašs paldies Ventspils Izglītības pārvaldei.

Raksta "Ventspils zaļā būtība, dabas noteikumi un 200 tūkstoši sīpolpuķu" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei “Komunālā pārvalde”.

Raksta "Smiltīs pazudusī pilsēta, Melnais sivēns un pasaulslavenais drosminieks Rebels" veidošanā īpašs paldies Ventspils muzejam.

Raksta "Maģiskā Ventspils vietējo acīm – skaistākie pilsētas skati dažādos rakursos" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei “Komunālā pārvalde”.

Raksta "Pazemes tunelī, kosmosā un rotaļās: idejas ģimenes brīvdienām Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils Izglītības pārvaldei.

Raksta "Izkustēties Ventspilī: idejas aktīvām un sportiskām brīvdienām" veidošanā īpašs paldies Olimpiskajam centram "Ventspils" un Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldei.

Raksta "Radoši izaicinājumi, augstākās klavieres un skaļākā bibliotēka: Ventspils kā kultūras tūrisma galamērķis" veidošanā īpašs paldies Venstpils pilsētas domes Kultūras centram un SIA "Kurzemes filharmonija".
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.