Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Iepazīsti Ventspili vietējo acīm
Idejas ideālai vasarai: ko redzēt un piedzīvot Ventspilī
Vasara ir pienākusi nemanot, un mūsu plānotāji un prāti strauji pildās ar piedzīvojumiem. Dažādi festivāli, koncerti, ballītes ar draugiem, ekskursijas ar ģimeni, aizbēgšana no burzmas un pienākumiem vienatnē – ieceru bieži vien ir vairāk nekā nedēļas nogaļu un atvaļinājumu dienu. Viens no tuvākajiem galamērķiem īsām, bet piepildītām brīvdienām ir Ventspils – pilsēta, kur sev piemērotas izklaides atradīs ikviens. Ko Ventspils mums ir sagatavojusi šovasar?
Teksts: Kristīne Melne
Foto: publicitātes foto un Kārlis Dambrāns, "Delfi"
Pasākumi visām gaumēm
Ventspils pilsētas apskati vienmēr var apvienot ar kādu pasākumu – vasarā ir maz nedēļas nogaļu, kad pilsētā nenotiek kāds kultūras, izklaides vai sporta pasākums. Esam taču noilgojušies ar pilnu krūti mesties pasākumu dzīvē, vai ne? Ja tā, Ventspils ir parūpējusies par patiesi dzīves piesātinātu vasaru.

Ventspils Kultūras centra direktors Māris Valtenbergs, ieskicējot šīs vasaras plānus, izceļ četrus lielus pasākumus – šlāgermūzikas atgriešanās Ventspilī dziedošā aktiera Gunta Skrastiņa piemiņas koncertā 2. jūlijā, Jūras svētki jūlija otrajā nedēļas nogalē, kas vienmēr ir grandiozas svinības, jūlija vidū Ventspili pieducinās ap 3000 motociklu "Kurland Bike Meet" ietvaros, bet augusta sākumā Ventspils svinēs Pilsētas svētkus, kad pēc divu gadu pauzes atgriezīsies gan Starptautiskais ziedu paklāju festivāls, kas svinēs 20. jubileju, gan svētku gājiens un svētku kulminācija – kopīga salūta skatīšanās Ostas ielas promenādē.
Šo vasaru Ventspilī baudīsim ar pilnu krūti. Covid-19 laiks deva mums daudz iespēju radoši izpausties, atkāpties no tradicionālām lietām un padomāt, kā pasākumus organizēt citādi – varbūt izmantojot minimālu budžetu, bet maksimāli radošas idejas. Tās mēs arī tagad mēģinām integrēt dažādos šī gada pasākumos.

Māris Valtenbergs, Ventspils Kultūras centra direktors
29.05.
Bērnu svētki
Koncertzālē "Latvija" Jaņņa Ksenaka jubileja
3. - 5.06.
Teātra namā "Jūras vārti" teātra sezonas noslēguma festivāls
4.06.
Zilā karoga pacelšanas svētki Ventspils pludmalē
Olimpiskā čempiona D. Kūlas starptautiskās šķēpmešanas sacensības "Ventspils šķēpi 2022"
18.06.
Zinātnes centra "VIZIUM" atklāšana
21.06.
Zāļu diena
Jūras svētki
9.07.
13.08.
Grupas "Prāta vētra" koncerts "Gads bez kalendāra"
23.06.
Līgo vakars – Līgo vakara uzvedums un Jāņu nakts zaļumballe Reņķa dārzā
1.–3.07.
Baltkrievu kultūras dienas "No Līgo līdz Kupalai"
2.07.
Gunta Skrastiņa piemiņas dienas koncerts
Latvijas Pludmales Jūras kauss pludmales volejbolā 2022
15.–17.07.
Starptautiskais motobraucēju salidojums "Kurland Bike Meet 2022"
22.–24.07.
Starptautiskais ielu kultūras un sporta festivāls "Ghetto Games 2022"
24.07.
Koncertzāles "Latvija" jubilejas koncerts
30.07.
Raita Silarāja kausa izcīņa 3x3 basketbolā
31.07.
Latvijas čempionāts triatlona olimpiskajā distancē
4.–7.08.
Ventspils Pilsētas svētki 700+32
06.08.
LBS OPEN Ventspils un K.P. Lasmaņa kauss 3x3 basketbolā
11.–14.08.
Ukraiņu kultūras dienas
Vislatvijas nūjošanas festivāls
26.08.
Piektdienas vakara pastaiga
27.08.
Senās uguns nakts Staldzenes stāvkrastā
29.05.
29.05.
4.06.
9.07.
13.08.
Par iespēju atkal pilnasinīgi tikties ar saviem skatītājiem un klausītājiem priecājas arī Ventspils amatiermākslas kolektīvu dalībnieki, kuru pulks ir ievērojams – gandrīz 1000 dalībnieku 50 kolektīvos –, un Līgo vakarā teātra cienītājiem būs unikāla iespēja Reņķa dārzā brīvdabas izrādē baudīt Ventspils amatierteātra kolektīva sniegumu "Trīnes grēkos". "Ventspils amatiermākslas kolektīvi šovasar piedalīsies gandrīz visos mūsu organizētajos vasaras pasākumos – Zāļu dienā 21. jūnijā, Jūras svētkos 9. jūlijā, Pilsētas svētkos no 5.–7. augustam, kā arī Piektdienas vakara pastaigā 26. augustā," plānus ieskicē Valtenbergs.
Galamērķis numur viens zinātkārajiem
To, ka visu zinātkāro bērnu un jauniešu šīs vasaras plānos ir jāiekļauj Ventspils, zinājām jau labu laiku, vai ne? Jūnijā beidzot durvis vērs ilgi lolotais Zinātnes centrs "VIZIUM" – Latvijā nebijusi iespēja ar vairāk nekā 80 interaktīvu eksponātu palīdzību iepazīt zinātnes un tehnoloģiju sasniegumus.
Zinātnes centra mērķis ir parādīt, ka zinātne var būt aizraujoša un interesanta, bet izklaide – izzinoša.
"VIZIUM" apmeklētāji varēs iejusties futbolista, šāvēja un snovbordista lomā, izjust zemestrīces spēku, izkļūt no virtuāla labirinta, pielaikot virtuālos tautastērpus, izbraukt pa amerikāņu kalniņiem un ne tikai! Tā būs lieliski piemērota vieta brīvā laika pavadīšanai visai ģimenei un lielisks skolēnu ekskursiju galamērķis. Savukārt pēc aktīvas rosības eksponātu zālē apmeklētājiem būs iespēja ieturēt arī gardu maltīti Zinātnes centra kafetērijā un izbaudīt iespaidīgu skatu uz Ventspili no "VIZIUM" terases.
Elīna Kroņkalne, Ventspils Digitālā centra direktore
"VIZIUM" atklāšanas svētki notiks 18. jūnijā, bet pa atslēgas caurumu ielūkoties gaidāmajā zinātkāro sapņu pasaulē un sekot līdzi "VIZIUM" aktualitātēm vari Zinātnes centra "Facebook" lapā.
Jaunas vietas taviem "Instagram" foto
Dodoties vasaras piedzīvojumos, mēs skaistos un īpašos mirkļus krājam gan atmiņās, gan fotogrāfijās. Domājot par jaunām pilsētas viesu atmiņām, Ventspils arī šovasar ir gādājusi par jauniem objektiem, ko aplūkot un kur noteikti uzņemt jaunus foto saviem virtuālajiem vai pavisam īstajiem atmiņu albumiem.

Pilsētas viesu jau iecienīto Ostas ielas promenādes lepnumu Boju kolekciju papildinājis skatu laukums, kurā uzstādīts no jūras dziļumiem izceltais Ventspils muzeja eksponāts – dzenskrūve, kuras pielietojumu vides objektā "Cilvēciskais spēks" saskatījis tēlnieks un ieceres autors Kirils Panteļejevs. Eksponāts veidots tā, lai ikvienam būtu iespēja redzēt dzenskrūves rotācijas mehānismu, un tā tapšanā izmantots kuģa korpuss, kurā iestrādāts kloķa klaņa mehānisms. Metāliskajā korpusā atrodas stikla lodziņš, kurā var vērot, kā, griežoties stūrei, viss darbojas un kā griežas pati dzenskrūve.

Vēstures interesentiem turpretim šovasar būs jāaizstaigā līdz Livonijas ordeņa pilskalnam, kur par godu Latvijas nacionālās valūtas lata ieviešanas simtgadei tiks uzstādīta tēlnieka Gļeba Panteļejeva veidotā “Lata piemiņas skulptūra”.
Tuvāk dabai ar komfortu
Tiem, kas savas brīvdienas nevar iedomāties bez dabas klātbūtnes, savā maršrutā jāiekļauj Staldzenes stāvkrasts. Un tas nekas, ja esi tur jau bijis. Dabas maģija slēpjas tās vienmēr mainīgajā noskaņā, un šovasar Staldzenes stāvkrasta viesus gaida arī daudz ērtāka un drošāka pieeja jūrai – tur izbūvēta 75 metrus gara koka celiņa laipa, kā arī iekārtota lēzenāka pieeja jūrai un iepriekšējo kāpņu vietā izveidota skatu platforma. Turpinot darbus, šogad tiks paplašināts stāvlaukums, bet tiem, kam pasauli patīk iepazīt uz velosipēda, tiks izbūvēts veloceliņš divos posmos Bangu ielā no Talsu ielas līdz pašreizējam veloceliņam un no Staldzenes centra līdz stāvlaukumam pie Staldzenes pludmales.
Prieks mazajiem un lielajiem
Ventspils jau izsenis lepojas ar ģimenēm draudzīgākā galamērķa titulu, bet šovasar garajā sarakstā, ko tur darīt ar bērniem, atgriezīsies īpaši maģiska vieta – Ventspils briežu dārzs. 32 ha plašais briežu dārzs, kas atrodas līdzās Būšnieku ezeram, viesus gaidīs no 18. jūnija. Tur brīvdabas apstākļos būs iespēja vērot staltbriežus un izbaudīt vienreizēju piedzīvojumu – safari braucienu ar iespēju dzīvniekus barot no rokas. Aktīvās atpūtas cienītājiem briežu dārzs piedāvās nomāt arī velosipēdus un SUP dēļus, lai tuvāk iepazītu Būšnieku ezeru un apkārtni. Tas taču izklausās pēc ideāla vasaras brīvdienu plāna, vai ne?
Pieredzes, kas iespējamas tikai Ventspilī
Ventspils piedāvājums ir plašs un daudzpusīgs, un pat tad, ja šķiet – viss jau apskatīts –, pēkšņi pamanām vietas vai lietas, kas piešķiļ pazīstamajai pilsētai jaunu dzirksti. Te dažas idejas jaunai pieredzei, ja šovasar savā plānotājā esi ierakstījis Ventspili.
Kapteiņa sajūta
Pērn atklātajā Laivu mājā Piejūras brīvdabas muzejā var apskatīt "Zvejnieka dēla" laivu un izpētīt un "Titānika" noskaņās nopozēt uz kutera "Vienība".
Brauciens bērnībā
Ja vienmēr esi uzskatījis, ka mazbānītis ir prieks tikai bērniem, iesakām šo uzskatu pārvērtēt un doties aizraujošā izbraucienā, kas ikvienu aizvedīs atpakaļ bērnībā.
Maģiskie saulrieti
Teiksiet – saulrieti visur ir skaisti! Jā! Bet, ja neesi baudījis saulrietu no Dienvidu mola vai Ostas ielas promenādes, vai patiesi vari uzskatīt, ka esi bijis Ventspilī?
Ideālā piknika recepte
Ventspils parki ir kā radīti piknikiem. Gardas uzkodas, liels pleds, mīļi cilvēki un labs noskaņojums – tā ir ideāla vasaras piknika recepte, kas izdodas vienmēr.
Galvu reibinoši skati
Jaunatvērtā "VIZIUM" terase, 46. krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis, Jaunrades nama observatorija – šīs ir tikai dažas no vietām, kur Ventspilī var uzkāpt, lai baudītu neaizmirstamus skatus.
Skaļākā bibliotēka
Negaidīts pārsteigums, izstaigājot koncertzāli "Latvija", ir Mūzikas bibliotēka – Ventspils bibliotēkas filiāle, kas ir pirmā šāda veida publiskā bibliotēka Latvijā un piedāvā plašu pakalpojumu klāstu mūzikas profesionāļiem un arī mīļotājiem.
Saelpoties jūru
Jūras gaisa maģisko spēju kliedēt nogurumu vai īslaicīgas skumjas uz savas ādas ir pārbaudījis ikviens. Ventspilī iekārtotas vairākas ērtas pieejas jūrai, kur iespējams atrast arī interesantus apskates objektus. 
Citāds skats
Ja vēlies pa īstam iepazīt Ventspili, dodies uz Ostgalu. Bruģētās klusās ieliņas un zemie koka namiņi no 19. gadsimta ir ideāls galamērķis gan pastaigām, gan interesantu fotokadru medībām. 

Lasi vēl

Projekta ''Iepazīsti Ventspili vietējo acīm"' veidotāji: saturs – Kristīne Melne, foto – Kārlis Dambrāns, video – Patriks Pauls Briķis, dizains – Inga Čujevska, izstrāde – Emīls Cinītis, projekta vadītāja – Marta Cīrule, mediju komunikācijas eksperte – Liene Lacberga, aģentūru grupas vadītāja – Kristīne Brahmane.

Projektā izmantoti Montas Blāzes, Renāra Boļšēvica, Elīnas Emares, Mārtiņa Dangas un Annas Grudiņinas foto un attēli no Ventspils muzeja arhīva.

Raksta "Iziet ārpus klases: mācību tūrisma iespējas Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils Izglītības pārvaldei.

Raksta "Iekāpt nezināmos ūdeņos un ļauties. Ventspils kultūras elpa" veidošanā īpašs paldies SIA "Kurzemes filharmonija".

Raksta "Kustību prieks Ventspilī – idejas aktīvām brīvdienām un ikdienai" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldei.

Raksta "Noslēpumainā cirka pasaule Ventspilī: cilvēks-varde un īsts komediants" veidošanā īpašs paldies Ventspils muzejam.

Raksta "Piedzīvot dienu nākotnē: kas gaida 'Vizium' viesus" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei “Komunālā pārvalde”.

Raksta "Idejas ideālai vasarai: ko redzēt un piedzīvot Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils Kultūras centram.

Raksta "Kā skan Ventspils? Konkurēt ar galvaspilsētas pārsātinājumu" veidošanā īpašs paldies SIA "Kurzemes filharmonija".

Raksta "Kopā būšanas prieks: Ventspils bagātīgā kultūras dzīve" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas domes Kultūras centram.

Raksta "Pietrūkst laimes hormonu? Idejas enerģijas uzlādei Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldei.

Raksta "Slavenākā laiva Latvijas kino un vēstures liecība ar labāko skatu" veidošanā īpašs paldies Ventspils muzejam.

Raksta "Kur satiekas sports, prieks un ielu kultūra: aktīva dzīvesveida iespējas Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Olimpiskajam centram "Ventspils".

Raksta "Ekskluzīvs ieskats: kā top Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs" veidošanā īpašs paldies Ventspils Izglītības pārvaldei.

Raksta "Ventspils zaļā būtība, dabas noteikumi un 200 tūkstoši sīpolpuķu" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei “Komunālā pārvalde”.

Raksta "Atmiņām un garšas kārpiņām – ko pārvest mājās no Ventspils" veidošanā īpašs paldies Ventspils muzejam.

Raksta "Izvēdināt galvu. Idejas zaļām brīvdienām Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei “Komunālā pārvalde”.

Raksta "Radoši izaicinājumi, augstākās klavieres un skaļākā bibliotēka: Ventspils kā kultūras tūrisma galamērķis" veidošanā īpašs paldies Venstpils pilsētas domes Kultūras centram un SIA "Kurzemes filharmonija".

Raksta "Izkustēties Ventspilī: idejas aktīvām un sportiskām brīvdienām" veidošanā īpašs paldies Olimpiskajam centram "Ventspils" un Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldei.

Raksta "Pazemes tunelī, kosmosā un rotaļās: idejas ģimenes brīvdienām Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils Izglītības pārvaldei.

Raksta "Maģiskā Ventspils vietējo acīm – skaistākie pilsētas skati dažādos rakursos" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei “Komunālā pārvalde”.

Raksta "Smiltīs pazudusī pilsēta, Melnais sivēns un pasaulslavenais drosminieks Rebels" veidošanā īpašs paldies Ventspils muzejam.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.