Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Iepazīsti Ventspili vietējo acīm
Kur satiekas sports, prieks un ielu kultūra:
aktīva dzīvesveida iespējas Ventspilī
"Ventspilī ir daudz iespēju sportot," atkal un atkal mums atkārto vai visur, kur dodamies. Tad nu projekta "Iepazīsti Ventspili vietējo acīm" otrajā sezonā nolēmām tuvāk iepazīt plašo sporta dzīves piedāvājumu, kas tā vien aicina ikvienu izkustēties.
Teksts: Kristīne Melne
Foto: Kārlis Dambrāns un publicitātes attēli
Video: Patriks Pauls Briķis un publicitātes materiāli
Ventspils pludmale, parki, brīvdabas trenažieri un plašais veloceliņu tīkls ļauj ikvienam aktīva dzīvesveida cienītājam atrast un izvēlēties sev tīkamāko ikdienas nodarbi. Sākot no lēnām pastaigām, vācot ikdienā ieteicamos 10 tūkstošus soļu, līdz dažādām vingrošanas nodarbībām kāpās vai futbola spēlei ar draugiem stadionā – piedāvājums ir plašs un daudzveidīgs, par ko gādā arī Olimpiskais centrs "Ventspils", kura pārvaldībā ir 15 struktūrvienības.
Jūlija pirmajā pusē Olimpiskajā centrā „Ventspils" treniņnometni aizvadīja
25 Latvijas junioru un pieaugušo bobsleja izlašu sportisti treneru Sanda Prūša, Jāņa Ozola un Daumanta Dreiškena un sporta ārsta Jāņa Kaupes vadībā.
"Šobrīd ir smaids un saule," sajūtās par sporta un aktīvās atpūtas dzīvi pēc pandēmijas diktēto ierobežojumu mazināšanās pilsētā dalās SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils"" valdes priekšsēdētājs Jurģis Liepājnieks – notiek dažādas sacensības, pilsētā ierodas sportisti uz treniņnometnēm un tiek kaldināti lieli nākotnes plāni. Tāpat pavisam drīz – no 23.- 25. jūlijam – notiks populārais, ventspilnieku un citu viesu iecienītais "Ghetto Games" festivāls, un augustā tiek plānots arī nūjošanas festivāls. "Mēģinām atgriezt tās tradicionālās lietas, kas notikušas iepriekšējos gados," stāsta Liepājnieks.

Tāpat šovasar Ventspilī ikviens var izmantot pludmales volejbola laukumus, ielu vingrošanas stadionu, BMX trasi, futbola laukumus, skeitparku un citas vietas, kur sev ērtā laikā brīvi pieejamas iespējas izkustēties. "Visās mūsu āra bāzēs ir pieejami publiskie laiki – kad nav organizēti treniņi, tās ir ikvienam pieejamas," aicina Liepājnieks.
Mūsu sporta dzīve ir ļoti daudzveidīga – pie mums aktīvi ir vairāk nekā 40 sporta veidi. Interese ir plaša un arī piedāvājums ir plašs. Laipni aicināti Ventspilī nodarboties ar sportu!
Jurģis Liepājnieks, Olimpiskā centra "Ventspils" valdes priekšsēdētājs
Gluži tāpat kā visas nozares, arī Ventspils sporta dzīves organizatori, sekojot pandēmijas diktētajiem ierobežojumiem, meklēja un atrada dažādus alternatīvus risinājumus, lai nodrošinātu interesentiem drošu un noteikumiem atbilstošu iespēju sportot. Viens no risinājumiem sportošanai ārā ir atlētiskās vingrošanas zāle, kas izveidota Olimpiskā centra teritorijā zem tribīnēm un pieejama ikvienam bez maksas.
Pilsētas viesus vasaras sezonā visvairāk vilina divi Ventspils objekti, kas kopš jūnija vidus atkal ir atvērti apmeklētājiem – Piedzīvojumu parks, kur pieejamas plašas izklaides un sportošanas iespējas gan individuālajiem apmeklētājiem, gan grupām, un Pludmales akvaparks, kur visiem interesentiem pieejamas dažādas ūdens izklaides. "Viss notiek, ventspilnieki un pilsētas viesi dodas turp un bauda dzīvi," gandarīts ir Liepājnieks.
23.–25.07. Ghetto Games festivāls (vairāk informācija šeit)
Jūlijs
Augusts
Novembris
18.11. Latvijas gada dienai veltītais skrējiens un velobrauciens "Izskrien vai izbrauc ar velosipēdu Latvijas kontūru Ventspilī"
Decembris
31.12. Vecgada skrējiens
Pasākumi, kurus ieplānot
01.08. Latvijas čempionāts triatlona Olimpiskajā distancē
14.08. Vislatvijas Nūjošanas festivāls
21. – 22.08. Baltijas un Latvijas čempionāts vieglatlētikā senioriem
Lidojumā iedvesmot
Nonākt citā pasaulē – šķiet, tas visprecīzāk raksturo sajūtu, tuvojoties Ventspils skeitparkam. Tā ir pasaule, kurā valda azarts, degošas jauniešu acis un vienotības sajūta, izaicinājums un drosme. Pasaule, kurā pēc kritiena lec kājās un mēģina vēl un vēl. Tieši tur tiekamies ar BMX freestyle braucēju Tomasu Grīnbergu, puisi, kura mērķis ir startēt 2024. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Parīzē un atvest mājās medaļu.
"Sākumā tas bija hobija līmenī. Man sāka padoties, un sāku progresēt ar trikiem. Lielie puiši, kas jau mācēja braukāt, mani pamanīja, paņēma pie sevis trenēties un ņēma līdzi uz sacensībā. Tā viss aizgāja," par savas karjeras sākumu stāsta ventspilnieks, kurš tagad profesionālā līmenī pārstāv Latviju pasaules līmeņa sacensībās.

Vasarā Tomasu var satikt Ventspilī, kur viņš dažādiem treniņiem izmanto jūru, svaigo gaisu, parkus un mežu, un, protams, pilsētas skeitparkā. Atceroties bērnību, kad uz viņu pašu milzu iespaidu atstāja skeitparkā redzētie lielo puišu lēcieni un triki, Tomass cer, ka ar savu piemēru iedvesmo jaunākos skeitparka apmeklētājus.

"Ja es spēju kādu iedvesmot, tas motivē, liek strādāt un attīstīties," spriež jaunais sportists.
Ventspils skeitparkā savu ceļu uz Latvijas iezīmēšanu pasaules skeitborda kartē sācis arī Madars Apse – vienīgais profesionālais skeitbordists Latvijā.

"Es mīlu Ventspili, man patīk lokācija un vietējie ļaudis. Kaut arī daudz ceļoju, vienmēr alkstu pēc mājām!" atzīst Madars. Viņš ir palicis savas dzimtās pilsētas patriots un turpina iedvesmot vietējos jauniešus. Pērn, atzīmējot Ventspils skeitparka 20. jubileju, viņš tur rīkoja sacensības un bieži piedalās arī citos pasākumos.

"Ventspils ir kā radīta bērniem, pilna ar atrakcijām, bet, ja runā par jauniešiem, tad kultūras dzīvei ir kur attīstīties! Jauniešiem jau patīk arī iziet uz kādu jauku bāru vai klubiņu vēlajās stundās!" vērtē skeiteris, kurš pirms trim gadiem Ventspils augstskolā arī absolvēja dubultā grāda maģistra studiju programmu "Starptautiskais bizness un eksporta menedžments".

Jautāts, kura ir viņa pati mīļākā vieta dzimtajā pilsētā, Madars izceļ pludmali, kur ir gan plašums, gan kāpas, gan mežs.

Foto: Toms Lode

Sportiskākās ballītes atgriešanās
Šogad Ventspilī atgriezīsies arī ventspilnieku un pilsētas viesu iecienītais "Ghetto Games" festivāls. Jau devīto reizi pasaules līmeņa sportisti, amatieri un citi ekstrēmo sporta veidu cienītāji tiksies Ventspilī lielākajā alternatīvo sporta veidu un ielu kultūras notikumā Baltijā.
Šajā pasākumā satiekas pasaules līmeņa ekstrēmie sportisti, asas izjūtas, ielu kultūra, aizrautība, draudzība, sarunas un izcili garšīgs ēdiens.
Kā norāda pasākuma organizatori, šī gada spilgtākie notikumi festivālā būs: Ghetto Brīvrunu batls, Ghetto Fight un Ghetto Slam Dunk gan pieaugušajiem, gan jauniešiem. Skeitparkā startēs četras federāciju sacensības – Latvijas Inline kauss 2021, Vans Latvijas skeitborda līgas Ghetto Games posms, BMX park 2021 un arī Rideoo scooter competition ekstrēmo skrejriteņu sacensības.

Visu informāciju un festivāla programmu meklē pasākuma mājas lapā.
Projekta ''Iepazīsti Ventspili vietējo acīm"' veidotāji: saturs – Kristīne Melne, foto – Kārlis Dambrāns, video – Patriks Pauls Briķis, dizains – Inga Čujevska, izstrāde – Emīls Cinītis, projekta vadītāja – Marta Cīrule, mediju komunikācijas eksperte – Liene Lacberga, aģentūru grupas vadītāja – Kristīne Brahmane.

Projektā izmantoti Montas Blāzes, Renāra Boļšēvica, Elīnas Emares, Mārtiņa Dangas un Annas Grudiņinas foto un attēli no Ventspils muzeja arhīva.

Raksta "Idejas ideālai vasarai: ko redzēt un piedzīvot Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils Kultūras centram.

Raksta "Slavenākā laiva Latvijas kino un vēstures liecība ar labāko skatu" veidošanā īpašs paldies Ventspils muzejam.

Raksta "Kur satiekas sports, prieks un ielu kultūra: aktīva dzīvesveida iespējas Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Olimpiskajam centram "Ventspils".

Raksta "Ekskluzīvs ieskats: kā top Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs" veidošanā īpašs paldies Ventspils Izglītības pārvaldei.

Raksta "Ventspils zaļā būtība, dabas noteikumi un 200 tūkstoši sīpolpuķu" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei “Komunālā pārvalde”.

Raksta "Smiltīs pazudusī pilsēta, Melnais sivēns un pasaulslavenais drosminieks Rebels" veidošanā īpašs paldies Ventspils muzejam.

Raksta "Maģiskā Ventspils vietējo acīm – skaistākie pilsētas skati dažādos rakursos" veidošanā īpašs paldies Ventspils pilsētas pašvaldības iestādei “Komunālā pārvalde”.

Raksta "Pazemes tunelī, kosmosā un rotaļās: idejas ģimenes brīvdienām Ventspilī" veidošanā īpašs paldies Ventspils Izglītības pārvaldei.

Raksta "Izkustēties Ventspilī: idejas aktīvām un sportiskām brīvdienām" veidošanā īpašs paldies Olimpiskajam centram "Ventspils" un Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldei.

Raksta "Radoši izaicinājumi, augstākās klavieres un skaļākā bibliotēka: Ventspils kā kultūras tūrisma galamērķis" veidošanā īpašs paldies Venstpils pilsētas domes Kultūras centram un SIA "Kurzemes filharmonija".
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.