Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Liepājas svētku programma
Ieteikumi kultūras un aizraujošu notikumu pilnām brīvdienām

Foto: publicitātes

Ziemassvētku laiks ir dzirkstošs miers, kas nav iedomājams bez svētku koncertiem un kultūras pasākumiem, savukārt Jaungada sagaidīšana – bez kopīgām svinībām pilsētas centrā. Liepāja šogad piedāvā bagātīgu pasākumu klāstu, kurā katrs varēs atrast ko savai gaumei atbilstošu un sirdij tuvu. Vai tie būtu pirmklasīgi koncerti, radošas nodarbes, vai sirsnīga izdejošanās – padomāts ir par visiem!
Svētku koncerti un kultūras pasākumi
Protams, viesošanās Liepājā nav iedomājama bez Liepājas teātra apmeklējuma. Decembrī vēl ir skatāmas skatītāju atzinību jau izpelnījušās izrādes, piemēram, Regnāra Vaivara mūzikls ar Kārļa Lāča mūziku "Purva bridējs ugunī" (nominēta 2019./2020.sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai trīs nominācijās, balvu kā "Gada kostīmu māksliniece" saņēma Madara Botmane) vai Toma Treiņa dramatiskā traģikomēdija "Vilki", ko sarakstījusi Rasa Bugavičute-Pēce (nominēta 2021./2022. gada "Spēlmaņu nakts" balvai nominācijā "Gada jaundarbs dramaturģijā"), taču, nešaubīgi , svinīgākais mēneša pasākums ir Mārtiņa Kalitas režisētais svētku koncerts "Ziemas variācijas", kas būs klausāms ne vienu reizi vien – no 17. līdz pat 30. decembrim.

"Ziemas variācijas" ir muzikāls stāsts par mainīgajām svētku tradīcijām, kas laiku gaitā pielāgojušās apkārtējai pasaulei. Koncertā izskanēs gan jau zināmas Ziemassvētku dziesmas, gan arī svētkiem neierastāka mūzika, sasaucoties ar koncerta galveno motīvu un meklējot zudušās, atgūtās un akmenī iekaltās svētku tradīcijas. Koncertā piedalīsies Liepājas teātra aktieri – Agnese Jēkabsone, Karīna Tatarinova, Everita Pjata-Gertnere, Anete Berķe, Agnija Dreimane, Egons Dombrovskis, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Kārlis Artejevs, Valts Skuja un mūziķi Normunda Kalniņa vadībā.
Arī koncertzāle "Lielais dzintars" priecēs ar kulturālu pasākumu dažādību – sākot no teātra izrādēm un tematiskiem sarunu klubiem un beidzot ar izstādēm un, protams, pirmklasīgiem koncertiem, starp kuriem arī dziedātājai Adelei veltīts koncertuzvedums, Ulda Marhileviča un Ditas Lūriņas svētku veltījums ar dzejnieces Broņislavas Martuževas vārdiem un Zigfrīda Muktupāvela, Sonoras Vaices un Uģa Rozes koncertprogramma.

17. decembra vakarā uz "Lielā dzintara" skatuves izskanēs koncerts "Ziemassvētku džezs. "Framest" un Kristapa Vanadziņa trio.", kurā vienotā ritmā satiksies tradicionālās svētku dziesmas jaunās džeza aranžijās un laikmetu pārdzīvojušas kompozīcijas, kas komentārus neprasa. Sākot no ārzemju dižgariem Frenka Sinatras un Lūisa Ārmstronga un beidzot mūsu pašu dižgaru Raimonda Paula un Zigmara Liepiņa melodijām jaunā skanējumā – svētku noskaņa garantēta.

Noteikti nedrīkst laist garām arī Liepājas simfoniskā orķestra Vecgada koncertus, kas izskanēs divas reizes – 28. un 30. decembra vakarā, kur galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā Liepājas simfoniskais orķestris kopā ar dziedātāju Beāti Zviedri izpildīs vieglu un dzirkstošu mūziku no amerikāņu džeza klasiķa Džordža Gēršvina, Leonarda Bernsteina un Koula Portera zelta repertuāra.
Koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova" jāapskata arīdzan izstāde "Liepājas operai – 100", kas tapusi sadarbībā ar Liepājas muzeju. 2022. gada rudenī aprit 100 gadi, kopš tika nodibināta Liepājas opera, kas jau kopš pirmā iestudējuma – Šarla Guno operas "Fausts" – bija profesionāls kolektīvs ar orķestri diriģenta Arvīda Pārupa vadībā un solistiem, kas vēlāk atstāja arī zīmīgas pēdas Latvijas opermūzikas vēsturē.

Izstāžu mīļotājus gaida Liepājas muzejs, kura anfilādē patlaban aplūkojama viesizstāde "Padegs. Suta. Vidbergs. Darbi no Zuzānu kolekcijas". Izstādē apskatāmi ap 60 grafikas oriģināldarbu, kas lielākoties tapuši starpkaru periodā, kad visi trīs autori pilnveidoja savus mākslinieciskos rokrakstus. Visi mākslinieki pazīstami ar savu provocējošo manieri, laužot stereotipus un cenšoties mainīt sabiedrības priekšstatus par mākslu, par dzīvi un cilvēkiem tajā.
Uz ierastajiem svētku dievkalpojumiem un koncertiem aicina arī Liepājas dievnami, piemēram, Liepājas Sv. Trīsvienības Evaņģēliski luteriskajā baznīcā 18. decembra pēcpusdienā izskanēs Marijas Naumovas Ziemassvētku programma "Gavilējiet, zvaigznes!", kurā skanēs gan Raimonda Paula, gan Nika Matvejeva kompozīcijas, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča, Ingus Feldmaņa dziesmas, gan arī skaņdarbi no Marijas pēdējā albuma “Uz ilūziju tilta”.
Jaunā gada sagaidīšanas pasākumi
Sagaidīt maģisko Jaungada iestāšanos Liepāja saviem iedzīvotājiem un viesiem šogad piedāvā īpaši spoži un muzikāli. Centrālo pasākumu Rožu laukumā vispirms ieskandinās gada nogales koncerts Sv. Trīsvienības baznīcā, kur svinīgas emocijas dāvās Igo un Jānis Strazds, savukārt pulksten 23 liepājnieki un pilsētas viesi aicināti pulcēties Rožu laukumā, lai pavadītu 2022. un sagaidītu 2023. gadu kopā ar mūziķi DONU. Koncerta programma tiek veidota tieši šim notikumam un ietvers zināmākās un iemīļotākās mūziķa dziesmas.

Līdz ar 2023. gada iestāšanos, 1. janvārī svētku skatuvi pārņems radio ētera personība DJ Magnuss Eriņš, aicinot uz kopīgu jautru izdejošanos.

Lai Jaungada atnākšanas mirkli Rožu laukumā darītu īpašāku, skatuvi rotās muzikāli skanīgi un spoži pārsteiguma efekti, taču, solidarizējoties ar ukraiņu tautu cīņā pret agresoru, svētku salūts šogad nenotiks.

Foto: Kārlis Volkovskis

Jautri un koši sagaidīt jauno gadu aicina Liepājas Latviešu biedrības nams koncertprogrammā pie galdiņiem "Košā Jaungada balle", kurā talantīgie Liepājas teātra aktieri Agnese Jēkabsone-Ozoliņa un Viktors Ellers kopā ar grupu priecēs ar īpaši šim pasākumam sagatavotu muzikālu programmu, ar elpu aizraujošu LED gaismu šovu uzstāsies apvienības "Fire Spirit" pārstāvis Dmitrijs Pudovs no Rīgas, bet pēc pusnakts par dejām gādās muzikālā apvienība "Vintāža".

Savukārt kultūras namā "Wiktorija" uz svinēšanu līdz pat rīta gaismai ar vinila platēm aicina dīdžejs Eduards Švāns un apvienība "The HoBoS Club", kuras pamatār grupas "The Hobos" mūziķi Egons Kronbergs, Mārtiņš Burkevics un Vilnis Krieviņš, kuriem pievienojies arī lieliskais ģitārists Ainis Rudzītis. Lai padarītu vakaru vēl brīnumaināku, pagalmā darbosies laimīšu liešanas smēde.
Ir padomāts arī par folkloras cienītājiem – Romas dārza "Austras istabā" uz Spēka dziesmu vakaru jeb sadziedāšanos latviešu tautasdziesmās 13. decembrī sauc Inese Muižniece un Austrasbērni. Svētku sajūtas radīšanā ikviens varēs piedalīties pats, jo visiem būs pieejami dziesmu vārdi un akordi līdzi dziedāšanai un spēlēšanai.

Jaungada balles un lustēšanās, protams, notiks arī citās Liepājas kultūrvietās – "Fontaine Palace", "Kursas putni", "Cukurfabrik`" u.c., tāpēc, sakot, ka Liepājai ir svētku piedāvājums it visām gaumēm, pārspīlēts nav ne nieka.
Radošas svētku nodarbes Karostā
Par radošu svētku svinēšanu un ne tikai parūpējusies Karosta – ik adventes svētdienu no pulksten 11.00 līdz 19.00 "Atmodas Dārzā" notiks svētki "Ziemosta", kur darbosies īpašā Ziemassvētku bufete, amatnieku tirdziņš, izstādes. Katru nedēļu svētkiem būs atšķirīga tematika: cara laika Karosta, Latvijas laika Karosta, Atmodas laika Karosta un mūsdienu Karosta.

Programma katrai svētdienai:

No pulksten 14.00 līdz 16.00: izjādes ar zirgiem
(vizināšanās vienai personai izmaksās 2 eiro);
No pulksten 12.00 līdz 14.00: meistarklases;
No pulksten 16.00 līdz 17.00: svētku koncerts;
No pulksten 17.00 līdz 19.00: videoprojekcijas uz ēkas sienas, ko iesūtījuši liepājnieki.

Tematiskie pasākumi:

4. decembrī: keramikas darbnīca, keramikas darbu izstāde, ko veidojuši bērni un jaunieši no centra "Laumiņa" un Liepājas muzeja ekspozīcija;
11. decembrī: kokgriezuma darbnīca, padomju mantojuma krāmu tirdziņš un iespēja aplūkot istabu, kā tās lielākoties bija iekārtotas Atmodas laika Latvijā;
18. decembrī: stikla puzuru veidošanas darbnīca un stikla mākslinieku darbu izstāde.

Šī ir tikai daļa no Liepājas bagātīgā svētku piedāvājuma, labāk apsveriet iespēju pavadīt spirdzinošo vēju pilsētā vairāk laika! Ielūkojieties šeit, lai smeltos iedvesmu apskates vietām, savukārt visu Liepājas pasākumu kalendāru atradīsiet šeit. Lai kulturāla, bagātīga un lustīga svinēšana!
Projekts ’’Izbaudi savu svētku stāstu Liepājā” tapis sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību. Projekta veidotāji: saturs – Kristīne Melne, Sabīne Košeļeva, foto – Kārlis Volkovskis, dizains – Inga Čujevska, izstrāde – Artis Rozenlauks, redaktore – Kristīne Melne, projekta vadītāja – Marta Cīrule, mediju komunikācijas eksperte – Lauma Simanoviča.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.