Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Liepājas ceļvedis piepildītām brīvdienām
Sevis palutināšanai un bateriju uzlādei

Liepājas ceļvedis piepildītām brīvdienām  

Sevis palutināšanai un bateriju uzlādei

Foto: Edgars Pohevičs

Pirmās asociācijas ar Liepāju ir vasaras festivāli, pludmales dzīve un kultūras pasākumi, taču Liepāja ir arī kārtīgas izkustēšanās, izstaigāšanās un sevis palutināšanas vieta. Turklāt veldzējošas brīvdienas vēju pilsētā iespējams piedzīvot gan ģimenēm ar bērniem, gan divatā, gan arī aizbēgt no visiem un visa, lai viens pats kārtīgi uzlādētu baterijas vēl ilgam laikam.
Protams, ka spirdzinoša pastaiga gar jūras krastu, aizejot līdz pašam mola galam – vai tas būtu Dienvidu mols, kas aizsargā pilsētas ostu, vai Ziemeļu mols, kas ir Latvijā garākais mols –, nekad neliks vilties. Taču – Liepāja piedāvā vēl virkni skaistu vietu, kur gan pamatīgi izstaigāties, gan uzzināt ko jaunu par teiksmaino pilsētu, kas īsu brīdi bijusi arī Latvijas galvaspilsēta.
Liepāja – kā pa notīm!
Izzinošais pastaigu maršruts "Liepāja – kā pa notīm!" ir vienkāršākais veids, kā apskatīt pilsētu un iepazīt ievērojamākās vēstures, kultūras un arhitektūras vērtības, kas atrodas tās centrā. Rožu laukums, 17.–19. gadsimta interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams", Pētertirgus ar tam abās pusēs esošajiem cēlajiem dievnamiem, jūgendstila ēkas un skaisti atjaunotā Liepājas Valsts 1. ģimnāzija – tie ir zināmākie no pastaigā iekļautajiem apskates objektiem, kurus pilsētvidē itin viegli var atrast, vadoties pēc notīm, kas iestrādātas bruģī. Turklāt iespējami divi pastaigu varianti – 3,7 km vai 5,8 km garumā. Karte PDF formātā un apskates objektu apraksti pieejami šeit.
Jūrmalas parks
Pilsētas uvertīra liedagam – Jūrmalas parks – ir vieta, kur nodoties pastaigām visai ģimenei, jo tur atrodas gan liels rotaļu laukums bērniem, gan kalniņi, no kuriem ziemā šļūkt ar ragaviņām, gan vairākas izejas uz Zilā karoga labiekārtoto pludmali, gan turpat blakus esošais pasakainais Gulbju dīķis. Trīs kilometrus garais un 50 ha plašais parks ir viens no lielākajiem stādītajiem parkiem Latvijā, kur aug ap 140 vietējās un svešzemju kokaugu sugas. Parka lepnums ir melnās priedes (Pinus nigra), kas stādītas 1900. gadu sākumā un vēl šodien pēc daudziem vētru postījumiem ir lielākā melno priežu stādījumu grupa Baltijā. Un, protams, slavenais “Spoku koks”, kas veltīts leģendārajai rokgrupai "Līvi". "Spoku koks" ir sešus metrus augsts koks, kas veidots no četriem tūkstošiem metāla stienīšu, kura zaros ir paslēpti piecu mūzikas instrumentu veidoli, bet ap koku izliktajā bruģī var lasīt "Līvu" populārāko dziesmu nosaukumus. Piesēžot uz soliņa atpūtināt kājas, "Līvu" dziesmas ir iespējams atskaņot, kā arī koku ir vērts apciemot arī vakarā, jo tas tiek izgaismots.
Pa pēdām Liepājas himnai
Šķiet, ka nebūs neviens, kurš kaut reizi mūžā nebūtu dzirdējis Imanta Kalniņa un Māra Čaklā emocionālo kopdarbu "Pilsētā, kurā piedzimst vējš", kas 1999. gadā oficiāli kļuvusi par Liepājas himnu. Tās tēli – laivinieks, vārna, dzintara latvieši, telefonists un cilvēku mežs – "atdzīvojušies" pilsētvidē bronzas skulptūru veidolā, kas aplūkojamas visā Kūrmājas prospekta garumā. Pie katra no tēliem izlasāms arī konkrētais himnas pantiņš, kuru turpat stāvot arī izdziedāt, bet, nonākot pie vārnas, noteikti jāpaberzē tās knābi – uz atgriešanos Liepājā!
Liepājas ezera laipa
Puskilometru garā laipa, kas caur Liepājas ezera niedrāju ved uz putnu vērošanas torni, paver plašu skatu uz ezeru un tā apkārtni. Liepājas ezeram apkārt esošās pļavas ir iekļautas dabas liegumā "Liepājas ezers", ir Eiropas nozīmes īpaši aizsargājama "Natura 2000" teritorija. Šeit ligzdo 27, ziemo – 10 un migrācijas laikā barojas 50 īpaši aizsargājamas putnu sugas. Lai arī aktīvākais putnu vērošanas laiks ir pavasarī un rudenī, arī ziemā turp ir vērts aizdoties, lai izbaudītu skatu uz neskarto dabu no 10 metru augstuma.
Ziemeļu forti
Ziemeļu forti ir populārākā un arī iespaidīgākā Liepājas cietokšņa daļa, kas padomju laikā bija slēgta militāra teritorija, taču mūsdienās brīvi pieejama izložņāšanai un apskatei ikvienam interesentam. Jo īpaši forti kļuvuši par iemīļotu apskates vietu pēc tam, kad 2018. gadā franču mākslinieks Al Sticking uz nocietinājuma sienas uzgleznoja darbu "Sirmgalve, kura veras jūrā". Sienas gleznojumam iedvesma ir kāda sieviete, ko mākslinieks sastapis Sv. Annas baznīcā un uzklausījis viņas dzīves stāstu, izveidojis šo nu jau par leģendu kļuvušo mākslas darbu. Ziemeļu fortus iespējams apskatīt arī gida pavadībā, kā arī šeit tiek piedāvāta komandu spēle"Bēgšana no PSRS". No fortiem pa pludmali var aizstaigāt līdz pat Ziemeļu molam vai Karostai, kur Liepājas viesus laipni uzņems gan jaunā kultūrvieta "Atmodas dārzs", gan Liepājas ilggadējais tūrisma objekts – Karostas cietums.
Beberliņu atpūtas parks
Ja reiz esat aizdevušies līdz Karostai, tad Beberliņu atpūtas parks ir vēl viena vieta, kurp doties pēc svaiga gaisa un kustībām. 46 ha plašais priežu mežs, kas ir izveidojies uz kāpām, nu ir aizsargājams biotops. Pa vidu šim mežam atrodas Beberliņu ūdenstilpe, kas radusies, iegūstot smiltis militāru objektu būvniecībai. Vasarā tā ir iecienīta peldēšanas, dažādu ūdens sporta veidu, vasaras kafejnīcu, piedzīvojumu parka "Tarzāns" un pikniku vieta, bet rudens un ziemas sezonā te pašus liepājniekus un viesus vilina rokas stiepiena attālumā no pilsētas centra esošais mežs, kur kārtīgi izstaigāties un saelpoties pilnu krūti.
Liepājas orientēšanās maršruti
Liepājas pilsētā ir izveidoti vairāki orientēšanās maršruti jeb poligoni pie nozīmīgiem tūrisma objektiem. Savu veiklību vari pārbaudīt Beberliņu atpūtas parka, Liepājas pilsētvides, Karostas un Jūrmalas parka orientēšanās maršrutos. Maršrutu var veikt jebkurā sev ērtā laikā, gan ejot ar kājām, gan braucot ar velosipēdu. Starta un finiša vieta atrodas pie Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja, kur tā darba laikā var bez maksas saņemt kartes ar atzīmētiem orientēšanās maršruta punktiem, kā arī lejuplādēt šeit. Detalizētāku informāciju par katru no orientēšanās poligoniem, kā arī instrukciju mobilās lietotnes izmantošanai var atrast šeit.
LOC slidotava
Ja ar āra pastaigām nepietiek vai laikapstākļi nav īsti piemēroti, tad aktīvās atpūtas cienītājus gaida Liepājas Olimpiskā centra slidotava, kur ikviens var gan izslidoties uz nebēdu publiskajā slidotavā, gan arī iemēģināt roku hokeja spēlē, slidojot ar nūjām. Ja savu slidu vai nūju nav – nav jābēdā, jo LOC slidotava piedāvā arī nomas pakalpojumus. Ar slidotavas darba grafiku var iepazīties tās tīmekļa vietnē.
LOC baseins un SPA
Kad pastaigu ir gana un gribas izpeldēties siltā ūdenī un sasildīties pirtī, jādodas uz Liepājas Olimpiskā centra peldbaseinu un SPA, kas ir lielākais un modernākais peldbaseinu un SPA centrs Kurzemē. Ūdens prieku tīkotājiem pieejams gan lielais, gan mazais peldbaseins un SPA komplekss ar dažādām ūdens atrakcijām bērniem, gan atpūtas un relaksācijas iespējām pieaugušajiem. Izkarsēties pēc garas pastaigas pa pilsētu var piecu veidu pirtīs (sausajā, mitrajā un sāls saunā, turku un aromātiskajā pirtī), kā arī atslābināt saspringušos muskuļus dažāda veida masāžas baseinos. SPA zonā ir iespēja arī veldzēties kokteiļu bārā. Vairāk informācijas – mājaslapā.
Izbaudi vēl!
Liepāja piedāvā vēl veselu virkni veldzējošas atpūtas iespēju gan ķermenim, gan garam – sākot no pirts rituāliem un beidzot ar skaistumkopšanas procedūrām, kā arī, protams, pirmklasīgas naktsmītnes dažādām gaumēm un iespējām, kur izgulēties baltos pēļos un baudīt spēcinošas brokastis, lai uzņemtu enerģiju nākamajiem piedzīvojumiem Liepājā.

Naktsmītņu izvēle ir plaša: izdaudzinātas četrzvaigžņu un pieczvaigžņu viesnīcas ar izmeklētu dizainu, augstākās klases restorāniem un SPA rituāliem pilsētas centrā un ostmalā, vēsturiski apartamenti ar oriģinālu interjeru pie parka un pa ceļam uz to, mākslinieciskas naktsmītnes pasaules apceļotājiem un bohēmas mīļotājiem pilsētas vēsturiskajā daļā, neparasti kempingi un glempingi, omulīgas brīvdienu mājas piepilsētā un ekonomiski kopmītņu tipa risinājumi budžeta variantam. Rezervējiet savu miera oāzi un izbaudiet Liepāju pēc pilnas programmas!
Projekts ’’Izbaudi savu svētku stāstu Liepājā” tapis sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību. Projekta veidotāji: saturs – Kristīne Melne, Sabīne Košeļeva, foto – Kārlis Volkovskis, dizains – Inga Čujevska, izstrāde – Artis Rozenlauks, redaktore – Kristīne Melne, projekta vadītāja – Marta Cīrule, mediju komunikācijas eksperte – Lauma Simanoviča.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.