1. oktobrī Kuldīga aicina uz bagātīgo hercoga Jēkaba gadatirgu
Foto: Eduards Dambergs un Ieva Benefelde

Sestdien, 1. oktobrī, no pulksten 12 līdz 16 Kuldīgā ar bagātīgu tirdziņu, gardiem ēdieniem un dzērieniem, dziesmām, dejām un citām izklaidēm ikvienu apmeklētāju pēc divu gadu pārtraukuma priecēs pilsētas nozīmīgākais rudens pasākums – hercoga Jēkaba gadatirgus, vēsta Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve Kristīne Duļbinska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tirgū tiks cepts, liets, smeķēts, pirkts un pārdots, spēlēts, diets un smiets uz nebēdu. Netrūks ne īstu meistaru un meistarstiķu, ne bagātīgu rudens velšu un lustīgu izdarību – ikviens varēs pārliecināties, cik čakli un izdomas bagāti ļaudis mīt Kuldīgas novadā, stāsta Duļbinska.

Hercoga Jēkaba gadatirgus ir tā reize, kad pilsētā sabrauc ļaudis no visiem Kuldīgas novada pagastiem. Šis gads ir īpašs, jo kopš pērnā gada vidus Kuldīgas novads ir kļuvis plašāks. Alsungas, Ēdoles, Gudenieku, Īvandes, Kabiles, Kurmāles, Laidu, Nīkrāces, Padures, Pelču, Raņķu, Rendas, Rudbāržu, Rumbas, Skrundas un pagasta, Snēpeles, Turlavas un Vārmes ļaudis būs sabraukuši Pilsētas dārzā, lai tirgus apmeklētājiem rādītu, ko katrs izaudzējis, pagatavojis vai kā prot izklaidēt viesus.

Suiti no Alsungas piedāvās sklandraušu meistarklasi un suitu saimnieces Skaidrītes Nagliņas gatavoto suitu plovu. Ar sklandraušiem, bumbuļmaizi un citiem labumiem cienās arī Gudenieku puses suitu ļaudis. Ēdolnieki tirgus placī ceps gardas kartupeļu pankūkas un piedāvās darboties koka laboratorijā, veidojot rotaļlietas. Īvandes pagasta ļaudis cienās ar desiņām un štovētiem kāpostiem, bet kabilnieki piedāvās nobaudīt par tirdziņa tradīciju kļuvušo "Krodzinieka šļuku". Kurmālnieki piedāvās iegādāties kūkas, gaļas kūpinājumus un rudens ziedus, bet laidenieki cienās ar uz uguns vārītu zupu un dabīgo tēju ar medu, pašceptiem gardumiem un piedāvās iegādāties bebra dziedzeru uzlējumu un zemes tauku uzlējumu, kā arī apskatīt "Lazdiņu" saimniecības trušus.

Nīkrāces ļaudis pārsteigs ar "dzīvo" šokolādi un uz ugunskura vārītu plovu ar meža gaļu. Padurnieki, kā ierasts, piedāvās nobaudīt klētnieka Kriša koču un dažādus citus labumus, bet Padures klēts saimniece piedāvās iesaistīties radošajās darbnīcās. Pelču pagasta iedzīvotāji piedāvās iepazīt gatavās tējas karotes, karameles un cukurgailīšus, kā arī iegādāties betona dekorus un peoniju gumus. Raņķenieki tirgū ceps dažādas pankūkas, bet Rendas ļaudis galdā cels smiltsērkšķu sulu, sīrupu, ogas, tēju, ķirbju sēklas un eļļu, vīnus un citu labumus. Rudbāržnieki piedāvās šitaki sēnes, produktus no ogām, kā arī iespēju spēlēt lielformāta spēles un izgatavot magnētiņus no koka, bet Rumbas pagasta ļaudis tirgosies ar dārzeņiem, kūpinātām zivīm, vīnu, medu un citiem gardumiem.

Skrundas puses saimnieki un saimnieces tirgosies ar gardumiem un piedāvās iemācīties izgatavot piespraudes un izkalt Skrundas naudu, bet snēpelnieki cienās ar pašceptiem gardumiem un lauku labumiem, piedāvās piedalīties loterijā un apskatīt tautas lietišķās mākslas studijas "Vēveri" darbus. Turlavas ļaudis piedāvās uzlabot veselību, iegādājoties ķiplokus, dzērvenes, priežu čiekuru sīrupu un citas noderīgas preces. Visbeidzot, vārmenieki tirgū ceps tradicionālās bada pankūkas "Bērnības garša".

Kad tirgus būs izstaigāts, labumi nobaudīti un iegādāti vēlākai lietošanai, pulksten 16 notiks senās mūzikas ansambļa "Amber Baroque" koncerts Sv. Katrīnas baznīcā. Tāpat būs iespēja ielūkoties izstādēs, ko piedāvā dažādas Kuldīgas kultūrvietas. Kuldīgas novada muzejā ir iespējams apskatīt ekspozīcijas "Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā" un "Kuldīga pirms mums", kā arī izstādi "Māksliniekam, novadniekam Indriķim Zeberiņam – 140". Kuldīgas vecajā rātsnamā apskatāma mākslinieka Laura Mīlbreta zīmējumu izstāde "Apstāties tur", bet Kuldīgas Adatu tornī var iepazīt adatu ekspozīciju industriālā mantojuma tornī.

Ieeja visos pasākumos – bez maksas.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.