25. septembrī Šlīteres Zilo kalnu apkārtnē notiks sēņu ekspedīcijas ar Initu Dānieli
Foto: Baiba Ralle

25. septembrī Šlīteres Zilo kalnu apkārtnē notiks divas rudenīgas sēņu ekspedīcijas kopā ar mikoloģi, "Lielās sēņu grāmatas" autori Initu Dānieli, "Tūrisma Gids" uzzināja Dabas aizsardzības pārvaldē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ekspedīcijas paredzētas pulksten 9 un 13. Katra no tām ilgs trīs stundas un būs apmēram piecus kilometrus gara. Dalībniekiem iepriekš jāpiesakās, rakstot īsziņu uz tālruņa numuru 28611079 ar dalībnieka vārdu un uzvārdu. Pulcēšanās notiks pie Šlīteres mežniecības, Šlīterē, Dundagas pagastā, Talsu novadā.

Ekspedīcijās varēs izzināt Slīteres Nacionālā parka sēņu dažādību un iegūt jaunas zināšanas par jau zināmām un mazpazīstamām sēnēm, kas parasti sēņotāju uzmanību nepiesaista, un to daudzveidīgo izmantošanu.

"Lai arī šogad laikapstākļi nav bijuši vēlīgi sēņu augšanai, tomēr esmu pārliecināta, ka kopā atklāsim gana daudz neparastu sēņu. Vērosim, fotografēsim un mācīsimies tās atpazīt. Slīteres Nacionālais parks ar savu mazskarto dabu ir lieliska vieta sēņu izziņai, kur sastapt ne tikai visiem pazīstamās sēnes, bet arī dažādus retumus. Tā būs iespēja dzirdēt ne vienu vien īpašu sēņu stāstu, kas pārsteigs ikvienu dalībnieku," uzsver ekspedīciju vadītāja Inita Dāniele.

Slīteres Nacionālais parks ir viena no bagātākajām teritorijām Latvijā dabas daudzveidības ziņā, tāpēc šajās ekspedīcijās būs iespēja iepazīt dažādās dzīvotnēs augošas sēnes un to lomu mežā. Šeit mājvietu radušas sēnes ar savdabīgiem nosaukumiem, piemēram, bisītes, tintenes, kliņģersēnes, ķieģeļsarkanās sērsēnes, vēlās pundurkamolenes, pelēkās un baltās pūkaines, dzeltenpelēkās piltuvenes, briežu jumtenes, sniegbaltās biezlapītes, zilzaļās hlorociborijas, apmalotās ķiverenes, kailās aplocenes, citronu bisporellas un pat īpaši aizsargājamā sēņu suga koraļļu dižadatene.

Ekspedīcijas paredzētas lapkoku un skujkoku mežos, upes krastos un nogāzēs, iespējams, būs jāšķērso krituši koki. Tādēļ vēlams ģērbties laikapstākļiem atbilstošā apģērbā un mitrumizturīgos apavos, līdzi jāņem nazis un sēņu grozs.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.