3. jūnijā Līgatnes dabas takās notiks Gaujas Nacionāla parka diena
Foto: Andris Vētra

Līgatnes dabas takās sestdien, 3.jūnijā, no pulksten 11 līdz 15 notiks Gaujas Nacionālā parka diena, kurā caur izglītojošām un radošām aktivitātēm varēs iepazīt nacionāla parka bagātības, informē Līgatnes dabas taku pārstāve Arta Krūmiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Apmeklētājus uz īpašām spēlēm un radošo darbnīcu aicinās pasākuma īpašā viešņa – Gaujas Nacionāla parka dabas izglītības centra vadītāja Anda Andrušaite, kura jau vairākus gadu desmitus māca, rāda un stāsta par parka dabas vērtībām gan Latvijā, gan, viesojoties kā parka pārstāvis, ārzemēs.

"Parku var salīdzināt ar dabas dārgumu krātuvi, jo te ir upes, ielejas, meži, pļavas, ūdenskritumi, purvi, alas un iežu atsegumi, kā arī daudzi citi dabas elementi. Arī cilvēks ir dabas sastāvdaļa, kurš nereti alkst saprast, kādēļ un kā notiek cilvēka un dabas mijiedarbība. Uz šiem jautājumiem atbildes meklēsim sestdien Līgatnes dabas takās," teic Andrušaite.

Gaujas Nacionālais parks ir pirmais un vecākais nacionālais parks Latvijā, kas šogad atzīmē pastāvēšanas 50. gadadienu.

Tāpēc arī Līgatnes dabas takas, kuru izveide un vēsture cieši saistīta ar nacionālā parka vēsturi aicina ik vienu šogad īpašu uzmanību pievērst parka dabas un kultūrvēstures bagātībām. Vienlaikus parks ir arī populārākais dabas tūrisma galamērķis, kas apmeklētājus vilina ar krāšņo Gaujas senleju, Latvijas lielākajiem devona smilšakmens iežu atsegumiem, neatkārtojamām ainavām un kultūrvēsturiskām vietām.

Dalība pasākumā iespējama ar Līgatnes dabas taku apmeklētāju biļeti.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.