Aicina apmeklēt Latvijas piļu un muižu parkus
Foto: Gints Mucenieks

Šogad, 6. un 7. jūlijā, pirmo reizi Latvijas pilīs un muižās notiks Vēsturisko dārzu dienas, kuras Latvijas Piļu un muižu asociācija cer organizēt arī turpmākajos gados, lai pievērstu lielāku uzmanību un veicinātu Latvijas sabiedrības izpratni par šo kultūras mantojumu, palīdzētu dārzu un parku sakopšanā un bijušās spozmes atgūšanā, kā arī veicinātu vietējo tūrismu.

Dārzi un parki savulaik ir bijuši ikvienā Latvijas muižā. Tie ir muižas kompleksa neatņemama sastāvdaļa, kas reizēm stāsta par muižas un tās īpašnieku dzīvi pat vairāk nekā iespaidīgas ēkas. Šodien liela daļa vēsturisko dārzu un parku nav atpazīstami, daļa zudusi, daļa tiek izpētīti un atjaunoti, un ir dārzi un parki, kas tiek kopti un uzturēti tādi, kādi tie ir.

Vēsturisko dārzu dienās piedalīsies 25 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem: Apriķu muiža, Arendoles muiža, Bīriņu pils, Cēsu Jaunā pils, Cesvaines pilsmuiža, Durbes pils, Dzērves muiža, Elejas muižas Tējas namiņš, Jaunauces pils, Jaunmoku pils, Jelgavas pils, Kārļamuiža, Kazdangas pils un muižas parks, Krāslavas muiža, Krimuldas muiža, Lielplatones muiža, Liepas muiža, Spāres muiža, Tāšu muiža, Tiņģeres muiža, Varakļānu muižas pils, Vecauces pils, Ventspils Livonijas ordeņa pils, Veselavas muiža un "Villa Medem".

Katra no tām ir izvēlējusies savus stāstus, savas skaņas un smaržas, savus darbus un aktivitātes, ar ko iepazīstināt, iesaistīt, pārsteigt un iepriecināt apmeklētājus abās dienās vai tikai vienā no tām.

Latvijas Piļu un muižu asociācija aicina atrast visvairāk interesējošo un nedēļas
nogalē doties uzzināt ko jaunu un aizraujošu, kā arī izbaudīt vēsturisko dārzu un parku burvību pašā vasaras plaukumā.

Pilna Vēsturisko dārzu dienu programma ir pieejama šeit.

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form