Aicina baudīt šīs sezonas pirmos nēģus un svinēt Nēģu svētkus Carnikavā
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 26. augustā, notiks XVI Carnikavas Nēģu svētki "Svinam kopā". Nēģu svētki ir lielākie novada svētki, godinot nēģu zvejas sezonas atklāšanu. Svētkos ierodas pats nēģu karalis, kurš dodas svētku gājienā. Tradicionāla svētku sastāvdaļa ir nēģu ātrēšanas sacensības un nēģu zupas vārīšana parkā 400 litru katlā, pastāstīja Dace Zandfelde, Carnikavas novada domes pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopš 2015.gada februāra Carnikavas nēģi ir iekļauti Eiropas Savienības (ES) Aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā. Ar norādi "Carnikavas nēģi" marķē tikai Carnikavas novadā no 1. augusta līdz 1. februārim ar murdiem Gaujas lejtecē pie ietekas jūrā zvejotos svaigos un pārstrādātos nēģus, ja tie ražoti Carnikavas novadā atbilstoši specifikācijai. Carnikavas nēģu specifika un garšas īpašības saistītas ar Carnikavas iedzīvotāju prasmēm nēģu ieguvē un pagatavošanā, kas mantotas no paaudzes paaudzē jau kopš 17. gadsimta.

Nēģu svētkus Carnikavā varēs baudīt divās dažādu sajūtu ostās – "Svētku ostā" Carnikavas parkā un "Miera ostā" Gaujas krastā pie Atpūtas ielas.

Aicina baudīt šīs sezonas pirmos nēģus un svinēt Nēģu svētkus Carnikavā
Foto: Sandra Baltruka

"Svētku ostā" jau no pulksten 8 varēs vērot tradicionālo nēģu zupas vārīšanu, pulksten 12 paredzēta kulinārijas meistarklase "Karaliskais nēģis" ar šefpavāru Lauri Aleksejevu, pulksten 12.30 – nēģu un nēģu suši ātrēšanas sacensības.

Savukārt "Miera ostā" no pulksten 11 apmeklētājus līdz jūrai vizinās vikingu un zvejnieku laivas. Pulksten 14 būs iespējams vērot laivu parādi un sagaidīt nēģu karali, kam sekos svētku gājiens "Carnikavas novadam 25" uz "Svētku ostu" ar svētku kulmināciju pulksten 15 un nēģu zupas baudīšanu.

Svētku dienas garumā būs pieejamas arī dažādas atrakcijas, amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kultūras un izklaides pasākumi. Carnikavas parkā jau no pulksten 11 tiks spēlēts volejbols, strītbols, futbols, notiks arī zolītes turnīrs. "Miera ostā" Gaujmalā būs Liepājas ceļojošā cirka "Beztemata" izrāde "Alise Brīnumzemē" un cirka darbnīcas, kā arī vides un radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem.

Aicina baudīt šīs sezonas pirmos nēģus un svinēt Nēģu svētkus Carnikavā
Foto: Publicitātes foto

Tautas namā "Ozolaine" dienas garumā pieejama interaktīva izstāde "Vēstures gars", kurā gan lieli, gan mazi apmeklētāji varēs uzzināt visu par un ap laivām Carnikavas novadā, uzzināt pasaules apceļotāja katamarāna "Kaupo" stāstu, vērot Pilsētas burāšanas skolas prezentāciju un apskatīt īstu "Optimist" tipa jahtu. Tāpat tautas namā "Ozolaine" dienas garumā ikvienam svētku apmeklētājam būs iespējams ieaust savu balto pavedienu Carnikavas novada baltajā galdautā, sagaidot Latvijas simtgadi.

Dienas gaitā uz svētku skatuvēm uzstāsies dažādi muzikālie kolektīvi. "Svētku ostā" muzikālos priekšnesumus sniegs deju kolektīvi "Rotaļa", "Tacis", "Arnika", popgrupas "Jūras zaķi" un "Nando", pūtēju orķestris "Talsi" un pavadošā deju grupa, kā arī Patrisha un Miks Galvanovskis, brāļi Auzāni un Slavenais Jersikas orķestris", Laimis Rācenājs un "Neaizmirstulītes", Intars Busulis un Abonementa orķestris, grupa "MC orķestris" un Kristaps Rūķītis un dejas līdz rīta gaismai ar DJ Kozy. Savukārt "Miera ostā" muzicēs trio Beāte Zviedre, Marika Šaripo un Toms Lipskis, grupas "Summer Knight Band" un "Franco Franco", Alise Joste, Elza Rozentāle ar koncertprogrammu "Bur mani" un muzikālā apvienība "Raxtu raxti".

Svētki noslēgsies ar uguņošanu pulksten 23.30 Gaujmalā un svētku balli ar grupu "MC Orķestris" un Kristapu Rūķīti, līdz rīta gaismai dejas ar DJ Kozy.

Ar pasākuma programmu var iepazīties Carnikavas novada domes mājaslapā.

Tags

Alise Joste Beāte Zviedre Carnikava Carnikavas novada dome Elza Rozentāle Gauja Intars Busulis Laimis Rācenājs Svētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form