Aicina doties pārgājienā pa Teiču purva Sildu taku
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Dodot iespēju ikvienam interesentam izzināt vienu no Latvijas lielākajām aizsargājamajām teritorijām – Teiču dabas rezervātu, sestdien, 16. septembrī, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina ikvienu uz pasākumu "Teiču purva vilinājums", kura laikā DAP darbinieku vadībā interesenti varēs doties pārgājienā pa Sildu purva taku, iepazīt purva ainavu no Kristakrūga skatu torņa un piedalīties vides spēlēs un radošajās darbnīcās, pastāstīja pārvaldes pārstāve Elīna Ezeriņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Teiču dabas rezervāts ir viens no četriem Latvijā izveidotajiem dabas rezervātiem. Šī ir nozīmīga putnu atpūtas vieta pirms sezonālajām emigrācijām, rudenī te vienkopus iespējams ieraudzīt pat 1500 dzērvju un 8000 zosu. Purvā piemērotu vietu riestam atraduši arī rubeņi. Lai saudzētu purva neskarto dabu, apmeklētājiem šī teritorija ir atvērta laika posmā no 1. jūnija līdz 31. oktobrim, turklāt tikai DAP darbinieku pavadībā.

Pasākumā pulksten 11 un 13.30 plānots apmēram trīs kilometrus garš, izzinošs pārgājiens pa purvā izbūvētajām laipām. Tā laikā būs iespēja savām acīm aplūkot purva ainavu un augus, iepazīt dažādus purva tipus, vērot akačus un lāmas, vērties divu purva ezeru – Sildu un Dzērvītes – zilajās acīs, kā arī klausīties speciālista stāstījumu gan par rezervāta izveidošanas vēsturi, gan tā floru un faunu.

Ierobežoto vietu skaita dēļ, dalība iepriekš jāpiesaka, zvanot pa tālruni 26112686.

Aicina doties pārgājienā pa Teiču purva Sildu taku
Foto: Dabas aizsardzības pārvalde

Pulksten 11, 12, 13 un 14 interesenti tiek gaidīti Krustpils novada Atašienes pagasta Kristakrūgā (pie autoceļa A12), kur no 27 metrus augstā Kristakrūga skatu torņa varēs aplūkot plašo Teiču dabas rezervāta ainavu, klausīties speciālistu stāstījumu par purvu un tā nozīmi dabas daudzveidības saglabāšanā, piedalīties radošā darbnīcā un vides spēlēs par purva dabas vērtībām.

1972. gadā izveidotā Teiču dabas rezervāta platība ir gandrīz 20 tūkstoši hektāru. Tā lielāko daļu aizņem Teiču purvs, bet rezervāta teritorijai pieskaitāmi arī malās esošie purvainie meži un zālāji. Teiču dabas rezervāts ir pasaules mēroga dabas saglabāšanai svarīgs objekts. Tas iekļauts putniem nozīmīgu vietu, starptautiski nozīmīgu mitrāju un Natura 2000 teritoriju sarakstos.

Lai gan Teiču purvam ir sena apsaimniekošanas vēsture, dabiskās ekosistēmas ir cilvēka darbības maz ietekmētas, un tas atzīts par vienu no lielākajiem neskartajiem sūnu purviem Baltijā. Tāpēc antropogēnās slodzes mazināšanai DAP ir izbūvējusi dabas tūrisma infrastruktūru – skatu torņus un laipas vairākās vietās Teiču dabas rezervātā – Tolkājā, Sildās, Kristakrūgā un Siksalā. Taču vienīgi Kristakrūga skatu tornis ir brīvi pieejams apmeklētājiem jebkurā laikā.

Tags

Dabas aizsardzības pārvalde Krustpils Natura 2000 Latgale Latvija Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form