Aicina doties ziemīgā pārgājienā gar Igaunijas robežu

Aicina doties ziemīgā pārgājienā gar Igaunijas robežu
Foto: Delfi foto lietotājs myparadise

Turpinot aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" apceļošanas seriālu, Dabas aizsardzības pārvalde 18. februārī ielūdz uz ziemīgu pārgājienu, skatot ainavas un meklējot dižkokus.

Šis būs jau ceturtais pasākums "Veclaicenes" apceļošanas seriālā, kura ietvaros gan kājām, gan ar velosipēdu, gan laivām iecerēts apceļot šīs aizsargājamās teritorijas robežas, iepazīstot dabas un kultūras bagātības.

Aizsargājamo ainavu apvidus "Veclaicene" izveidots tieši pirms 40 gadiem, lai saglabātu un aizsargātu Ziemeļvidzemei raksturīgo kultūrainavu, bioloģisko daudzveidību un dabas vērtības. Tā teritorijā atrodas trīs dabas liegumi – Dēliņkalns, Korneti – Peļļi un Avotu mežs. Ainavu apvidus kopējā platība ir 20 892 hektāri un tas atrodas Alūksnes novada Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ziemera, Mārkalnes pagastos, kā arī Apes novada Apes pagastā. Teritorijai raksturīga viensētu apbūve un nelieli ciemi.
Pulcēšanās pārgājienam svētdien, 18. februārī, paredzēta pulksten 9.30 stāvlaukumā uz Veclaicenes šosejas Apes novadā, vienu kilometru aiz tilta pār Vaidavas upi Grūbē (57.5262664, 26.7940052).

Pārgājiens noritēs pa un gar Latvijas-Igaunijas robežu līdz Aleju mājām pie Ilgāja ezera Alūksnes novada Veclaicenes pagastā. Maršruta garums plānots aptuveni 14 kilometri, atkarībā no ceļa izvēles pārgājiena laikā, un iet paredzēts pa meža ceļiem un takām, mežu, valsts robežas stigu. Pasākuma garums iecerēts apmēram piecas līdz sešas stundas ar atpūtas pauzi pie Kalekaura ezera.

Dalībnieku automašīnas pirms pārgājiena sākuma nogādās uz finiša vietu pie Ilgāja ezera.

Līdzi obligāti jāņem personu apliecinošs dokuments, jo maršruts ved gan pa valsts robežu, gan arī pa Igaunijas teritoriju. Ieteicams nodrošināties ar siltu dzērienu un pusdienu maizītēm. Dalībniekiem, kuri būs pieteikušies, tiks sagatavotas maršruta kartes.

Papildu informācija un pieteikšanās pārgājienam:

Vecākā vides inspektore Rūta Zepa (26361362, Ruta.zepa@daba.gov.lv)

Vecākais valsts vides inspektors Jānis Pērle (26222682, janis.perle@daba.gov.lv)

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl