Aicina uz grandiozām Dzīrēm Kuldīgā vairāku dienu garumā

Aicina uz grandiozām Dzīrēm Kuldīgā vairāku dienu garumā
Foto: Ieva Benefelde

Divdesmit trešās "Dzīres Kuldīgā", kas no 19. līdz 22. jūlijam norisināsies Kuldīgas ielās, parkos, laukumos un citviet, svētku apmeklētājiem sola košus svētkus. "Dzīru" plašajā programmā būs atrodami gan tradicionālie pasākumi, bez kuriem "Dzīres" nav iedomājamas, piemēram, svētku gājiens, Alekšupītes skrējiens un karnevāls, kā arī vērienīgs svētku tirgus, gan dažādi jaunumi.

Par šī gada "Dzīru" vadmotīvu izvēlēta viegli vasarīgā taureņu tēma, tāpēc svētki sāksies ar taureņu krāšņajiem tēliem izrādē "Zīda taureņi", ko pilsētas estrādē uzburs starptautiskā mākslinieku grupa "Corona" no Itālijas. Grupas "Corona" mākslinieki svētku laikā izrādīs arī otru izrādi par taureņu tēmu "Krāsainie taureņi".

Trešo reizi "Dzīrēs Kuldīgā" uzstāsies ielu teātris "Pavana" no Nīderlandes. Svētku pastāvīgie apmeklētāji, iespējams, atcerēsies šīs trupas iepriekšējās izrādes "Krāsas" un "Strausi". Šogad mākslinieki uz Kuldīgu būs atveduši ielu izrādi "Antilopes" – košos kostīmos tērpti mākslinieki atveidos biklās, bet ziņkārīgās antilopes un pārsteigs ar neapšaubāmu līdzību šiem dzīvniekiem.

Aicina uz grandiozām Dzīrēm Kuldīgā vairāku dienu garumā
Foto: Ieva Benefelde

Ļoti neparastu ceļojošu ielu šovu svētku viesiem piedāvās kolektīvs "Factoria Circular" no Spānijas. Spāņu mākslinieki uz Kuldīgu atvedīs izrādi "Radafonia", kuras ideja aizgūta no maģiskās izgudrojumu pasaules. Pilsētas ielās ripojošā milzu mehānisma metāliskajā vēderā muzicēs pieci virtuozi braucēji, radot iespaidu, ka ar mūzikas palīdzību rodas kustība.

Svētku piektdienas izskaņā viesi tradicionāli tiek aicināti uz koncertu pilsētas estrādē. Šogad "Dzīru" viesi varēs baudīt koncertuzvedumu "Liksim grīdai putēt!". Turpinātas tiks arī citas "Dzīru" tradīcijas: superatrakcija "Zelta ikrs", Alekšupītes skrējiens, Alekšupītes karnevāls, kā arī krāšņais un humora pilnais svētku gājiens cauri visai pilsētai.

Aicina uz grandiozām Dzīrēm Kuldīgā vairāku dienu garumā
Foto: Sandris Kuzmickis

Pilsētas dārzā piektdienā ballēsies seniori, sestdienas rītā pieaugušajiem tiks piedāvāts baudīt īpašu gaisotni pasākumā "Šampanietis brokastīs", bet bērni pasākumā "Reiz bij' tā" varēs ielūkoties omīšu un opīšu bērnības pasaulē. Savukārt naktī no sestdienas uz svētdienu, turpinot pērn iesākto tradīciju, Pilsētas dārzs kļūs sapņaini mītisks pasākumā "Taureņu pieskāriens".

Dzīru tirgus ik gadu apmeklētājiem piedāvā plašu vietējo un kaimiņvalstu amatnieku darinājumus. Liepājas ielā pie Kliņģera ielas būs iespēja pašiem darināt pastalas. 1905. gada parkā pie kādas Ukrainas amatnieces varēs darboties ādas rotaslietu meistardarbnīcā, bet lietuviešu saldumu ražotāji tur rādīs, kā pagatavot konfektes un karameles. Kliņģeru sētā šogad darbosies dažādi amatnieki un gardas maltītes piedāvās ēdinātāji.

Aicina uz grandiozām Dzīrēm Kuldīgā vairāku dienu garumā
Foto: Publicitātes foto/Artis Gustovskis

Kā katru gadu tirgū būs plaši piedāvāti gaļas, zivju un siera izstrādājumi. Arī saldumu klāsts būs gana liels. Neizpaliks dažādu apģērbu tirgotāji lieliem un maziem interesentiem, kā arī ādas, keramikas un koka izstrādājumu ražotāji. Būs arī žāvēti augļi un ogas, garšvielas un citi suvenīri. Katram kāds prieks tiks vēderam un sirdij!

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl