Aicina uz sēņu un sūnu izziņas pārgājienu dabas liegumā 'Lubāna mitrājs'
Foto: Publicitātes attēli

14. septembrī pulksten 10.30 Lubānas pilsētā pie tūrisma centra aicināti pulcēties tie, kuriem patīk ielūkoties dabā. Pētīt, izzināt un iepazīties ar mazāk pazīstamām gļotsēnēm un sūnu sugām, kas atrodas Seldžu ozolu audzē, dabas lieguma "Lubāna mitrājs" teritorijā. Zināšanās dalīsies dabas fotogrāfe, sēņu pazinēja Julita Kluša un sūnu speciālists Ansis Opmanis.

Pēc pulcēšanās visi dosies ar automašīnām uz pārgājiena sākuma punktu, lai aptuveni trīs stundu gājienā izzinātu gļotsēņu un sūnu pasauli, Seldžu ozolu audzi un dabas liegumu "Lubāna mitrājs". Pārgājiena laikā veidos sarakstu ar piefiksētajām un atrastajām sēņu, gļotsēņu un sūnu sugām, kas tieši raksturīgas pārgājiena teritorijai – Seldžu ozolu audzei, tas būs vērtīgs ieguldījums teritorijas izziņā.

Uz pārgājienu aicināts ikviens zinātkārais, kas vēlas pavadīt daļu dienas, iegūstot jaunas zināšanas un iepazīstot Seldžu ozolu audzi. Īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem, jo pārgājiena maršruts nebūs sarežģīts, līdz ar to – draudzīgs bērniem.

Seldžu ozolu audze atrodas dabas liegumā "Lubāna mitrājs" – teritorijā ir atrodamas tādas dabas vērtības kā izcila ozolu mežaudze, kā arī jaukti ozolu, gobu, ošu meži upju krastos, kas Latvijā ir reti sastopami biotopi. Seldžu ozolu audze atbilst gandrīz 24 futbola laukumu kopplatībai, kopā 17 hektāri. Pārgājiena laikā tiks iepazīta daļa no šīs teritorijas.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Tā kā pārgājiens paredzēts pastaigai pa mežu, vēlams atbilstošs apģērbs. Kā arī, protams, ieteicams sekot līdzi un ģērbties atbilstoši laikapstākļiem. Pārgājienā pētīs un izzinās gļotsēnes un sūnas jeb vairāk pievērsīsies tieši neēdamajām sēnēm – sēņošanas groziņus šoreiz jāatstāj mājās. Ja kādam ir, uz pārgājienu līdzi var paņemt lupu un sēņu/sūnu noteicēju. Organizatori aicina līdzi ņemt pusdienu maizītes vai kādu citu našķi, pārgājiena laikā paredzēta piknika pauze.

Pieteikšanās un papildu informācija par tālruni 29234956 vai e-pastā lubanamitrajs@gmail.com. Tikšanās punkts: pie Lubāna novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra, Oskara Kalpaka iela 4, Lubāna (X: 665752, Y: 6309848).

Source

Tūrismagids
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form