Aicina uz tematisko ekskursiju 'Es esmu tik kareivis...' Daugavpils cietoksnī
Foto: Arhīva foto

"Es esmu tik kareivis, kuram liktens tik bargs,
Ņem rozi par zemi un spraud sev pie krūts.
Tev pieder tā roze, kas smaržo un zied.
Man pieder tā lode, kas svilpodama dzied."
/Daugavpils garnizona virssardzē, Sardznicā, 19. jūlijā 1931. gadā/

Tā kādreiz rakstījis V. Cīrulis, kurš 1930. gadu sākumā dienēja Daugavpils cietoksnī, 12. Bauskas kājnieku pulkā. Tuvojoties novembrim un valsts svētku nedēļai, Daugavpils cietoksnī izstrādāta tematiskā ekskursija, kas veltīta Latvijas starpkaru posmam (1920.-1940. gadam) un dzīvei cietoksnī, proti, laikam, kad šeit dienēja 4. Zemgales divīzija, kuras sastāvā bija trīs kājnieku pulki (10. Aizputes, 11. Dobeles un 12. Bauskas), kā arī Artilērijas pulks, stāsta Jolanta Šmukste, Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra klientu apkalpošanas speciāliste.

Tas bijis cietokšņa vēstures posms, kas nereti tiek nobīdīts otrajā plānā, un visbiežāk par to interesējas tieši tie, kuru tuvinieki kādreiz dienējuši cietoksnī. Taču diezgan maz cilvēku zina, ka tas ir bijis arī sabiedriski ļoti aktīvs laiks: vairāki lieli pasākumi, prezidentu viesošanās, Virsnieku kluba balles, Dāmu komitejas darbība, koncerti baznīcā un vēl daudzas interesantas aktivitātes.

Aicina uz tematisko ekskursiju 'Es esmu tik kareivis...' Daugavpils cietoksnī
Foto: Publicitātes foto

Lai veicinātu sabiedrības lielāku interesi par Latvijas armijas un cietokšņa vēsturi, Daugavpils cietoksnī 12. novembrī pulksten 11 notiks pirmā šāda tematiskā ekskursija. Ekskursija ilgs 1,5 stundas, un tās laikā tikšot sniegts īss ieskats 4. Zemgales divīzijas vēsturē, padziļināts stāstījums par Latvijas armijas atrašanās laiku cietoksnī, būšot iespēja arī izstaigāt nozīmīgākās Latvijas armijas pulcēšanās un piemiņas vietas, kā arī uzzināt daudzus citus interesantus un mazāk zināmus vēsturiskus faktus. Pirmā ekskursija notiks bez maksas latviešu un krievu valodā. Tai gan nepieciešams pieteikties iepriekš, jo maksimālais skaits katrā grupā ir 40 cilvēki. Ekskursijas beigās dalībniekus gaidot arī patīkams pārsteigums.

Vēlāk grupām, kas būs ieinteresētas tieši šajā tematiskajā ekskursijā, tā tikšot piedāvāta par maksu pēc ierastā cenrāža. Vairāk informācijas Daugavpils cietokšņa "Facebook" profilā.

Bezmaksas ekskursijai iespējams pieteikties iepriekš pa tālruni 65424043 vai 28686331 līdz 10. novembrim.

Vairāk par cietokšņa vēsturi un leģendām lasiet šeit.

Tags

Daugavpils Ekskursija Daugavpils Latvija Eiropa

Comment Form