Alūksnes bānīša stacija ieguvusi starptautisku apbalvojumu
Foto: Ansis Starks

Multimediālā Alūksnes bānīša stacijas ekspozīcija ieguvusi galveno balvu Eiropas Kultūras tūrisma tīkla ("European Cultural Tourism Network") konkursā "Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķis 2020" nominācijā "Industriālais mantojums", pastāstīja Alūksnes tūrisma informācijas centra (TIC) vadītājas vietniece Dace Bumbiere-Augule.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Septiņās dažādās konkursa nominācijās piedalījās 43 dalībnieki no 16 valstīm. Pretendentus vērtēja starptautiska žūrija no tādām organizācijām kā "ECTN", "Europa Nostra", "European Travel Commission" un "NECSTouR".

"Alūksnes novada pašvaldība ir daudz strādājusi pie tūrisma attīstības un Alūksnes bānīša stacija jau ir kļuvusi par iecienītu galamērķi gan Latvijas, gan ārvalstu tūristiem. Saņemtā balva noteikti kalpos par labu stimulu turpmākam darbam un veicinās Alūksnes bānīša stacijas atpazīstamību pasaules mērogā," pastāstīja TIC pārstāve.

Multimediālā ekspozīcija vēsturiskajā Alūksnes dzelzceļa stacijas bagāžas šķūnī atklāta 2018. gada 1. septembrī. Ekspozīcija interaktīvā veidā atklāj 10 stāstus par Baltijā vienīgo regulāri kursējošo šaursliežu vilcienu un tā nozīmi vietējiem iedzīvotājiem, ceļotājiem un katram no mums.

Konkurss par aktuālajam tēmām tūrismā "Ilgtspējīga kultūras tūrisma galamērķis" tiek rīkots kopš 2014. gada. Šīs balvas uzlabo Eiropas kultūras tūrisma galamērķu redzamību, rada platformu pieredzes un zināšanu apmaiņai un veicina sadarbības tīkla izveidi starp galamērķiem. Konkursā septiņās izvēlētajās kategorijās var piedalīties ikviens tūrisma galamērķis visā Eiropā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form