Apceļo Latviju rudenī ar bezmaksas spēli 'Pievelc Latviju tuvplānā'
Foto: Shutterstock

Kad vasaras tālākie ceļojumi ir garām un biežāk laiku atrast izbraucienam var vien nedēļas nogalēs, tas paver iespēju apceļot un iepazīt Latvijas skaistākās pērles, kā arī atklāt jaunus kultūras, dabas un vēstures dārgakmeņus. Lai veicinātu vietējo tūrismu ar plašāku un aizraujošāku Latvijas iepazīšanu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), sadarbībā ar "Postnos", izstrādājusi spēli ceļotājiem "Pievelc Latviju tuvplānā". 16 maršruti un vairāk nekā 380 dažādi tūrisma objekti ļaus katram ceļotgribētājam atrast sev tīkamāko izklaidi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Katru gadu var novērot, ka arī rudenī netrūkst ceļotgribētāji, kas vēlas apskatīt Latviju, par spīti varbūt dažreiz drūmākiem laikapstākļiem. Vēlamies aicināt iedzīvotājus doties azartiskā piedzīvojumā kopā ar ģimeni vai draugiem, ieplānojot braucienu sev vēlamā formātā – vienas vai vairāku dienu garumā. Lai parādītu plašās tūrisma iespējas un veicinātu Latvijas apceļošanu, piedāvājam izmantot jau ieplānotus tūrisma maršrutus ar izklaides/spēles elementiem," skaidro LIAA Latvijas Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Spēle "Pievelc Latviju tuvplānā" (iOS, Android) tika atklāta pērn, 2021. gada vasarā, un šogad ir papildināta – spēles dalībnieki savā starpā sacentīsies par punktiem, vācot atbildes uz jautājumiem un atrodot īpašus kodus maršrutā iekļautajos objektos. Rezultatīvākos spēlētājus līdz gada beigām katru mēnesi atalgos ar balvām.

Katrā no novadiem ir četri maršruti, vidēji 180–280 kilometrus gari. Savukārt katrs maršruts sadalīts vēl trīs mazākos posmos. Spēli var izspēlēt un balvu izlozē piedalīties, izbraucot arī tikai vienu posmu, kas ir vidēji 50–100 kilometrus garš. Katrā ceļa posmā iespējams apskatīt ne vien jau labi zināmus tūrisma objektus, bet arī līdz šim mazāk iepazītas pērles. Vairāk par spēli un izlozes noteikumiem lasi, klikšķinot šeit.

"Spēles maršruti veidoti tā, lai jau labi zināmus reģionus būtu iespēja iepazīt no pavisam jauna rakursa, sekojot kartei spēles lietotnē un dodoties pa vēl nebijušiem ceļiem, atklājot jaunus pārsteigumus. Īpaši jāuzsver, ka spēli ir iespējams arī uz brīdi pārtraukt un doties tālāk ceļā, piemēram, nākamajās brīvdienās," min "Postnos" līdzīpašnieks Valdis Vītoliņš.

Savukārt, ja ceļotāji vēlas izbaudīt ilgāku un kvalitatīvu kopā būšanu ar saviem ceļabiedriem, tad piedzīvojumu var ieplānot arī uz vairākām dienām, baudot vietējo naktsmītņu un kafejnīcu viesmīlību, kas arī ir iekļautas konkrētos maršrutos. "Ieskatīties maršrutu piedāvājumā un to aprakstos īpaši vērts ģimenēm, kas vēlas saturīgi pavadīt laiku, jo vairākos objektos pieejamas ne vien izklaidējošas, bet arī izglītojošas ekskursijas un ekspozīcijas," uzsver Šīrava.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.