Apmeklētājiem atkal pieejama atjaunotā Šlīteres dabas taka
Foto: Baiba Ralle

Pēc vētru postījumu seku novēršanas apmeklētājiem atvērta viena no skaistākajām Slīteres Nacionālā parka dabas pērlēm – Šlīteres dabas taka. Patlaban tās segums atjaunots, apmeklētājiem ļaujot pieredzēt pavasara skaistumu, "Tūrisma Gids" uzzināja Dabas aizsardzības pārvaldē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šlīteres dabas taka ir 1,2 kilometrus gara. Tā atrodas Slīteres Nacionālā parka vecākajā daļā, kas tiek aizsargāta jau kopš 1923. gada, Šlīteres Zilo kalnu kraujā un tās pakājē. Pavasaris Šlīteres Zilajos kalnos, kurus sedz nogāžu un gravu meži, ir skaists laiks. Tad zemi klāj gaismas prasīgie augi – baltie vizbuļi, zilās vizbulītes, cīrulīši, daudzziedu mugurenes. Maijā līdz koku salapošanai, kamēr zemi vēl sasniedz saules stari, senkrasta nogāzi rotā lakšu audzes. Savukārt vasaras otrajā pusē dominē ēncietīgi augi, kraujā ir liela paparžu daudzveidība.

Dabas takā jau gadsimtu dabas procesi norit netraucēti, tāpēc šeit redzami veci, dabiski platlapju (lapkoku) un egļu meži ar lielu dimensiju kokiem un kritalām. Taka šķērso arī kaļķainu zāļu purvu un pārmitru avoksnāju. Dabisks mežs un purvs ir dzīvesvieta daudzām retām, izzūdošām sugām, tai skaitā tādām kukaiņu un sūnu sugām, kuras līdz šim nekur citur Latvijā nav atrastas. Takas malā aug arī parastā īve, īpaši aizsargājams skuju koks.

Līdzās šai takai atrodas arī citi apskates objekti, piemēram, Šlīteres bāka, Kukaiņu taka un Pēterezera dabas taka ar kangaru un vigu ainavu.

Plānojot atpūtu dabā, lieti var noderēt Dabas aizsardzības pārvaldes izveidotā un uzturētā mobilā lietotne "Dabas tūrisms", kas sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā jebkurā Latvijas vietā, jo tajā apkopoti vairāk nekā 500 dažādi dabas tūrisma galamērķi – dabas takas, skatu vietas, torņi utt.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form