Baznīcas gaiļi, Kraukšķītis, puansetijas – Rīgas egles metamorfozes pēdējos piecos gados
Foto: F64, Natālija Hlapkovska

Pagājušā nedēļā "Tūrisma Gids" rīkoja tradicionālo balsojumu par to, kura egle skaistāka – Rīgā, Viļņā vai Tallinā. Šajā gadā uzvarējusi mūsu pašu, Rīgas skaistule! Bet, ja domājat, ka balsots pēc principa – lai vai kāda, bet mūsējā! – tad tie ir maldi!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas galvenā Ziemassvētku egle ne vienmēr bijusi tik simpātiska kā šogad (lai gan tai "izkosts" viens sāns, kā norādījuši kritiskākie vērtētāji), un mūsu rīkotajā balsojumā tā nekad nav ieguvusi Baltijas valstu galvaspilsētu skaistākās egles titulu. Nolēmām atsaukt atmiņā, kādas metamorfozes piedzīvojuši Ziemassvētku rotājumi un gada nogales pasākumi pēdējo piecu gadu laikā.

2017. gada izteiksmīgie rotājumi Doma laukuma eglē


Mūsu improvizētajā balsojumā togad egle ierindojās otrajā vietā.

Egles svinīgajā iedegšanas pasākumā 2. decembra vakarā piedalījās vairāk nekā 2000 iedzīvotāju, kas veica kopīgu laika atskaiti līdz notikumam, visu pavadīja svinīga mūzika.

Uz pasākumu bija ieradies kupls skaits ģimeņu ar bērniem un gados jaunāki iedzīvotāji, reizē starp klātesošajiem bija dažādu gadu gājuma cilvēki. Kā ierasts, rīdzinieki un pilsētas viesi izmantoja iespēju Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņā baudīt karstvīnu, kā arī iegādāties dažāda veida ēdienus.

Baznīcas gaiļi, Kraukšķītis, puansetijas – Rīgas egles metamorfozes pēdējos piecos gados
Foto: F64

Tāpat interesanti izmantoja iespēju klausīties bērnu ansambļa uz skatuves izpildītas dziesmas.

Līdz ar svētku egles iedegšanu darboties sāka arī Ziemassvētku tirdziņi Doma laukumā, Esplanādē un Līvu laukumā. Tirdziņos rīdzinieki un pilsētas viesi varēja iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, ierastos ziemas sezonas cienastus un svētku dāvanas, bet nedēļu nogalēs tirdziņu apmeklētājus priecēja koncerti un atrakcijas bērniem.


Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ziemassvētku eglīte Ziemassvētku rotājumi
43896602
Latvija
0
Eiropa
44761256
Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form