Datorsistēmas kļūda Rīgas lidostas darbu neietekmē
Foto: DELFI

Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācijas "Eurocontrol" datorsistēmas kļūda, kuras dēļ otrdien var aizkavēties puse Eiropas avioreisu, starptautiskās lidostas "Rīga" darbu neietekmē, informēja lidostā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lidostas "Rīga" pārstāve Laura Karnīte norādīja, ka lidosta nejūt, ka šī kļūda ietekmētu reisu ielidošanu. Viņa to skaidroja ar to, ka Rīgas lidosta Eiropas mērogā ir maza lidosta – kļūme drīzāk var ietekmēt Eiropas lidostas, kas apkalpo lielu reisu skaitu.

"Ja arī Latvijas lidostā būs kāda ietekme, tad tā būs maza," piebilda Karnīte.

Arī lidostas "Rīga" mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka reisu ielidošana un izlidošana notiek pēc grafika un bez kavējumiem.

Jau vēstīts, ka datorkļūdas dēļ otrdien var aizkavēties puse Eiropas avioreisu, paziņojusi Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācija "Eurocontrol". "Šodien Eiropas tīklā tiek sagaidīti 29 500 lidojumi. Datorsistēmas atslēgšanās dēļ aptuveni puse no tiem var kādu laiku kavēties," teikts "Eurocontrol" paziņojumā.

"Eurocontrol" uzsvērusi, ka šis incidents nerada nekādus drošības draudus. Organizācija norādījusi, ka satiksmes regulēšanai izmanto ārkārtas situācijas plānu, piebilstot, ka lidojumu plūsma, domājams, atgriezīsies pie normāla grafika vēlu vakarā.

Par iespējamu lidojumu aizkavēšanos ziņo daudzas Eiropas lidostas.

Briseles lidosta, kas apkalpo 650 lidojumus dienā, paziņojusi, ka samazina izejošo reisu skaitu līdz desmit lidmašīnām stundā. Par paredzamo lidojumu aizkavēšanos ziņo arī Amsterdamas Shipholas lidosta, Helsinki, Prāga un Kopenhāgena.

Tags

Starptautiskā lidosta Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form