Deviņi, iespējams, nedzirdēti fakti par Lietuvas lielākajām pilsētām
Foto: A. Aleksandravičius

Lai rastu iespēju ilgāk paciemoties mūsu kaimiņvalstī Lietuvā, sniegsim šī galamērķa piedāvāto apskates vietu un pieredzes daudzveidību. Ieskaties: "Lithuania Travel" valsts tūrisma attīstības aģentūra ir izveidojusi sarakstu ar mazāk zināmiem faktiem par Lietuvu, varētu teikt pat dīvainiem, kas ietver "Netflix" filmēšanas laukumu un HBO "Černobiļas" eksponātu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plānojot kļūt par populāru galamērķi, kur izrauties no ikdienas rutīnas, Lietuva sniedz iespēju ilgāk palikt valstī un kompensē apmeklētāju uzturēšanos trešajā naktī. Proti, lai novērstu pandēmijas izraisīto tūrisma plūsmas samazināšanos, ārvalstu ceļotājiem tiek piedāvāts bezmaksas nakts vairāk nekā 500 valsts naktsmītnēs. Papildus tam, ka Lietuva ir pazīstama ar savām satriecošajām dabas ainavām un neparastajām tūrisma kampaņām, ar Lietuvas lielākajām pilsētām saistās daudz dīvainu un nedzirdētu lietu, kas valsti padara par unikālu ceļojumu galamērķi.

Viļņas apskate prasa mazāk nekā 2000 soļus

Par cik valsts ir diezgan maza, tādas ir arī pilsētas. Piemēram, valsts galvaspilsētas Viļņas galvenos objektus var apskatīt tikai 1969 soļos. Šis skaitlis varētu šķist mazs, taču Viļņas vecpilsēta ir iekļauta UNESCO vecpilsētu sarakstā, un tā ir viena no visvieglāk apskatāmajām vecpilsētām Eiropā pastaigājoties. Tāpēc pat īsākā pēcpusdienas pastaiga Viļņā ir bagāta ar krāšņu vēsturi, pārsteidzošu baroka arhitektūru, zaļiem parkiem un mākslinieciskām telpām.

Daļa galvaspilsētas atrodas pazemē

Zem Viļņas vecpilsētas ielām slēpjas īsta pazemes valstība. Viļņas katedrāles pagrabs ir slavenu Lietuvas Lielhercogistes valdnieku un muižnieku, kā arī bijušo katedrāles bīskapu apbedījumu vieta. Mūsdienās modernā izstāde apmeklētājiem sniedz iespēju iepazīt senās lietuviešu apbedīšanas tradīcijas, apskatīt arheoloģisko pētījumu laikā atrastos izrakumus un uzzināt par pašas ēkas vēsturi.

Viļņā filmēja "Netflix" seriālu “Stranger Things”

Lukišķu cietumu – vienu no vispazīstamākajiem objektiem Viļņas centrā – 2019. gadā slēdza un pārveidoja par kultūras telpu. Gadsimtu vecais cietums pasaulē ir kļuvis pazīstams kā "Netflix" seriāla “Stranger Things” uzņemšanas vieta. Tagad tas vismaz divus gadus ir paredzēts kultūras pasākumu, koncertu, festivālu un ekskluzīvu izglītojošu ekskursiju rīkošanai. Šodien jaunais izklaides centrs ar nosaukumu “Lukišķu cietums 2.0” ir sniedzis aptuveni 250 vietējiem māksliniekiem iespēju atsākt radošo darbību un priecēt Viļņas vietējos iedzīvotājus ar dažādām kultūras aktivitātēm.

Kauņā ir kodolbunkurs, kurā izvietota HBO seriālā “Černobiļa” redzamā kara relikviju kolekcija

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma


Kodolbunkura kolekcija sniedz Kauņas apmeklētājiem iespēju iepazīt iespaidīgos Aukstā kara artefaktus, ieročus, unikālu VDK aprīkojumu un oriģināli aprīkotas nopratināšanas telpas, ko papildina stāsti par nomācošo padomju sistēmu Lietuvā. Privāto muzeja kolekciju atzīst ne tikai starptautiski eksperti, bet tā parādās arī slavenajā HBO seriālā “Černobiļa”.

Kauņa ir mājas Velnu muzejam

Kauņas Velnu muzejā, kas iekļauts pasaules unikālo muzeju sarakstā, ir aptuveni 3000 ragu eksponātu no visas pasaules: vizuālās mākslas un amatniecības priekšmeti, suvenīri, maskas un citi. Šī izstāde dod pilsētas apmeklētājiem iespēju tuvāk apskatīt noslēpumaino mitoloģisko radību un tās attēlojumu veselās 70 pasaules valstīs.

Kauņa piedāvā ieturēt maltīti funkcionējošā klosterī

Pažaisles klosteri – 17. gadsimta baroka pērli – uzcēla turīgā, ietekmīgā un ticīgā Pacas ģimene. Unikālais ēdināšanas un nakšņošanas komplekss “Monte Pacis”, kas atrodas klosterī, aicina apmeklētājus izbaudīt vēsturiskus ēdienus mūsdienu interpretācijā. Ēdieni ir gatavoti no vietēji audzētiem produktiem, un tos papildina mūku kulinārijas noslēpumi un radošās idejas. Mūsdienās komplekss ir pazīstams kā viens no visvairāk apmeklētajiem tūrisma objektiem Kauņā.

Klaipēdai ir unikālas vēsturiskas saites ar Vācijas impēriju

Lai gan Klaipēda ir pazīstama ar tradicionālās lietuviešu kultūras saglabāšanu, tai ir izteiktas Vācijas iezīmes. Lietuvas trešā lielākā pilsēta – vēsturiski pazīstama kā Mēmele – bija daļa no Prūsijas karalistes (vienā brīdī arī tās galvaspilsēta), līdz reģions atjaunoja savu autonomiju 1923. gadā. Ēkas nelielajā vecpilsētā, piemēram, viesnīca “Old Mill Hotel”, ir būvētas vācu "fachwerk" stilā. Tas ir, ar izteiktām koka fasādēm.

Klaipēdas apmeklētāji var iepazīt vecpilsētu caur spēli

“Zudusī Klaipēda” ir interaktīva viedtālruņa spēle, kurā aicināti piedalīties pilsētas apmeklētāji. Šis virtuālais ceļvedis vada dalībniekus pa pilsētu, atklājot tās noslēpumus un iepazīstinot ar pilsētas vēsturi visa 2,5 km garā maršruta laikā Klaipēdas vecpilsētā.

Klaipēdas īpašās ceptā siera nūjiņas

"Senamiesčio piršteliai" jeb “Vecpilsētas pirkstiņi” ir uzkoda, kas noteikti jānobauda Klaipēdā. Lai gan nosaukums, iespējams, neapraksta to unikalitāti, konkurenti nav spējuši radīt neko līdzīgu. Kraukšķīgās, staipīgās un gardās nūjiņas ir ieguvušas tik lielu popularitāti, ka jau 20 gadus vairāk nekā puse apmeklētāju, kas ierodas Vecpilsētas bārā (kur šī uzkoda radās), tās vienmēr pasūta.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lietuva Netflix UNESCO Pasaule Kauņa Klaipēda Viļņa Lietuva Eiropa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form