Dienas ceļojumu foto: Kā ananasi Bangladešā 'dodas' uz tirgu
Foto: Vida Press

Bangladešā tirgus dienās ražas laikā uz ceļiem var novērot krāšņus piegādātājus – vīri jau no agra rīta dodas ceļā apkrāvušies ar milzu groziem un citām uzpariktēm, kas pilnas ananasiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā novērojis fotogrāfs Abduls Momins, piegādātāji mēro pat 15 kilometrus garu ceļu ar velosipēdiem, kam uzsieti grozi ar 50 līdz 100 ananasiem. Tā kā velosipēdi ir tā apkrauti ar tiem patiesībā nav iespējams braukt, tikai stumt tos gar ceļa malu līdz pat tirgum Madupuras pilsētā. Jāpiebilst, ka smagais darbs ir ļoti slikti atalgots, jo pircējs par vienu ananasu maksās aptuveni 30 takas jeb 0,31 eiro.

Dienas ceļojumu foto: Kā ananasi Bangladešā 'dodas' uz tirgu
Foto: Vida Press

Fotogrāfs pavadījis divas stundas iemūžinot kolorītos kadrus un vērojot kā augļu tirgotāji iebrauc pilsētā. "Katrs velosipēdists var atvest līdz pat 100 ananasus. Vīri izmanto grozus, ko piesien riteņiem un piekrauj tos ar tik daudz augļiem, cik vien iespējams. Tā kā ananasu ir tik daudz, ar velosipēdu nevar pabraukt. Daži šādi veikuši vien kādu kilometru, bet citi tiešām nāk tālu ceļu. Lai arī skats, kā viņi ved augļus, ir satriecošs, man ir žēl noskatīties, cik smagi viņi strādā. Ja ieskaties, vari redzēt, cik nosvīduši un piekusuši viņi ir, stumjot smagos velosipēdus," aģentūrai "Vida Press" savas pārdomas atklājis Momins.

Ananass ir trešais visvairāk lietotais eksotiskais auglis pasaulē un Bangladešā ananasu lauki aizņem ceurto daļu no visas lauksaimniecības teritorijas un tās tikai pieaug, teikts "Researchgate.net".

Tags

Dienas ceļojumu foto Bangladeša
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form