Ekskursijā 'Grāmatu ceļš' aicina izzināt senās un mūsdienu drukas noslēpumus
Foto: DELFI Aculiecinieks

Vispasaules Drukas dienā, 19. oktobrī pulksten 16, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina interesentus doties ekskursijā un uzzināt par 350 gadus senajām grāmatu izdošanas tradīcijām pilsētā, kā arī iepazīt mūsdienu poligrāfijas pasauli Jelgavā, vienā no Latvijas modernākajām tipogrāfijām, kas gada laikā saražo ap četriem miljoniem grāmatu, pastāstīja Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā.

Ekskursijā 'Grāmatu ceļš' aicina izzināt senās un mūsdienu drukas noslēpumus
Foto: Publicitātes foto


Jelgavai ir sena grāmatniecības vēsture, kas sniedzas līdz 1667. gadam, kad iznāca pirmā zināmā iespiestā grāmata Jelgavā. Tāpat Jelgavā izdota pirmā enciklopēdija, kalendārs, vārdnīca, ābece un avīze latviešu valodā. Ikviens aicināts doties ekskursijā, kuras laikā tiks apmeklēta Jelgavas tipogrāfija, kas sevi uzskata par kādreizējās Kurzemes guberņas laika lielākās tipogrāfijas – Stefenhāgena grāmatu spiestuves darbības idejisku turpinātāju.

Ekskursanti tipogrāfijā varēs uzzināt par grāmatu un citu iespiedmateriālu ražošanu mūsdienās – izprast darbu, kas slēpjas no maketa līdz tikko nodrukātas grāmatas atvēršanai. Savukārt gide Signe Lūsiņa stāstīs par izciliem latviešu literātiem, kas uzauguši, mācījušies vai darbojušies Jelgavā – Juri Alunānu, Anna Brigaderi, Aspaziju, kuru darbi ir daļa no latviešu rakstniecības un grāmatniecības vēstures.

Ekskursijā 'Grāmatu ceļš' aicina izzināt senās un mūsdienu drukas noslēpumus
Foto: Publicitātes foto

Ekskursija ar autobusu sāksies no Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1, pulksten 16. Ekskursijas ilgums aptuveni divarpus stundas. Dalības maksa – 3 eiro pieaugušajiem, pensionāriem, studentiem, 1,50 eiro, skolēniem, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas. Pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv

Source

Tūrismagids

Tags

Ekskursija Jelgava
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form