Ekspozīcijā 'Vētru muzejs' iespējams iepazīt zemūdens pasauli un no jūras izceltas senlietas
Foto: Publicitātes attēli

Ventspils novada Jūrkalnes pagasta tautas namā iekārtotajā ekspozīcijā "Vētru muzejs" iespējams iepazīties ar zemūdens kultūrvēsturisko mantojumu, kā arī apskatīt no jūras dzelmes izceltas senlietas.

Latvijas zemūdens kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīciju atvēra pagājušā gada 1. decembrī. "Vētru muzejs" atgādina nogrimušu burinieku, uz kura klāja var apskatīt dažādus priekšmetus un baudīt tēmai atbilstošas skaņas un videoattēlus. Pludmalē atrastās un no jūras dzelmes izceltās senlietas novērtē gan grupas, kurās ir 30–50 cilvēku, gan atsevišķas personas – visbiežāk mazajās grupiņās ir četri interesenti.

Ekspozīcijas vadītāja Inita Plēsuma viesus uzrunā ne tikai latviešu, bet arī krievu un angļu valodā. Daļa apmeklētāju, neviena netraucēti, apskata priekšmetus un iepazīstas ar informatīvajiem materiāliem, savukārt citi ļoti vēlas dzirdēt interesantus stāstus par to, kā lietas atrastas, kur tās agrāk izmantotas. Jaunieši īpaši aktīvi izmanto interaktīvo stendu, kurā atrodamas plašas ziņas par zemūdens kultūrvēsturisko mantojumu.

"Vētru muzejā" var ierasties kopā ar četrkājainiem draugiem, jo tā ir suņiem draudzīga iestāde. Tiesa, viens no viņiem, izdzirdējis ekspozīcijā izmantotās skaņas, kas atgādina jūras šalkoņu, nobijies un paslēpies zem sola.

Vasaras periodā "Vētru muzejs" būs atvērts ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darbdienās. Ja radīsies liela interese, ekspozīcija būs pieejama arī pirmdienās, paredzamais darbalaiks – no pulksten 11 līdz 17. Par jaunumiem "Vētru muzejā" var uzzināt, sazinoties ar ekspozīcijas vadītāju Intu Plēsumu (tālr. 2944883).

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form