Foto: Jelgavā ledus skulptūrās atdzīvojas supervaroņi
Foto: JPPI “Kultūra”/ Kristaps Hercs

Jelgavā, Pasta salā, rosība 22. Ledus skulptūru festivālā uzņem apgriezienus. Interpretējot šī gada festivāla tēmu "Supervaroņi", komandu skulptūras sāk ieņemt formu, tajās parādoties visiem zināmiem tēliem no Holivudas filmām, vēstures grāmatām un mūsu pašu ikdienas.

Lielo ledus mākslas darbu veidošanai skulptori izmanto vienu lielo (200 x 100 x 50 cm) un astoņus mazos ledus blokus (100 x 50 x 25 cm). Skulptūras ir tapšanas procesā un tiks veidotas līdz pat atklāšanas dienai, 7. februārim, kad tās tiks nodotas žūrijas komisijas vērtējumam.

Ledus tēlnieki neslēpj prieku par sagaidīto salu un cer, ka sinoptiķu prognozes būs iepriecinošas arī turpmākajās dienās. Katra komandas skulptūra tiek veidota individuālā teltī, lai to mazāk skartu laikapstākļi un tām nepiekļūtu siltums.

Savukārt Pasta salā drīzumā sāksies festivāla lielākā objekta "Ledus vīni" ledus bāra un foto skulptūru uzstādīšanas darbi. Pasākuma interaktīvo ledus objektu autors ir viens no titulētākajiem Latvijas tēlniekiem Kārlis Īle.

"Tūrisma Gids" atgādina, ka jau šajā nedēļas nogalē, no 7. līdz 9. februārim, Jelgavā norisināsies Baltijā vērienīgākais ledus skulptūru festivāls.

Tags

Starptautiskais ledus skulptūru festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form