Foto: Liepājas ielās 'izripojuši' Lieldienu rotājumi
Foto: Kārlis Volkovskis

Tuvojošos Lieldienu noskaņu Liepājā papildina pilsētas vides rotājumi – Rožu laukumā un Kurzemes skvērā saripinātas raibas olas un salidojuši čivinoši putnu silueti, kuri spoguļojas saules staros. Šogad svētkiem par godu putnu saime ir kļuvusi kuplāka un izmēros daudzveidīgāka, vēsta Liepājas pilsētas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pavasara svētku galvenie rotājumi, kā ierasts, izvietoti Rožu laukuma un Kurzemes skvēra apkārtnē. Tur gan saripinātas raibas olas, gan kokos un uz zemes sasēduši putnu silueti, kas atspīd saules staros. Lieldienu rotājumi izkārtoti arī Jūras ielas aplī, pie koncertzāles "Lielais dzintars", kā arī Ganību un Zirņu ielas saliņā Ezerkrastā.

"Skanošo putnu ģimene šogad ir papildināta ar vairākiem jauniem, telpiskiem, formās izteiksmīgākiem ģimenes locekļiem, kas tradicionāli rotā Rožu laukumu," skaidro Liepājas pilsētas Būvvaldes galvenā māksliniece Agita Ansule, "līdz ar to plašāk nekā citus gadus pilsētā ir redzami iepriekšējos gados jau iepazīti un izmantoti Lieldienu noformējuma elementi".

Putnu dekorācijas nolaidušās ne tikai uz zemes, bet nosēdušās arī kokos, uz jumtiem un ēku dzegām. Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šogad no iebūvētas audio ierīces Rožu laukumā skanēs Latvijas putnu pavasara dziesmu ieraksti. Savukārt tumsā Rožu laukuma rotājumi būs izgaismoti.

Uz dažāda augstuma balstiem nostiprināti putnu silueti ir veidoti no organiskā stikla. Vējā, siluetiem rotējot ap savu asi, putnu kontūru spoguļgludās virsmas atstaro gaismu, saulainās dienās mazākajiem liepājniekiem ļaujot ap dekorācijām ķert saules zaķus.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lieldienas
44761256
Liepāja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form